To bude finále! Fowler je první, Rahm druhý, Lefty pátý

Rickie Fowler

Dlouho to vypadalo, že po třetím kole Waste Management Phoenix Open se bude nejvíce mluvit o jiných jménech. Jenže Rickie Fowler předvedl parádní finiš, když se s kolem v TPC Scottsdale rozloučil třemi berdíky, a před finálovou rundou se ujal vedení.

Zdálo se, že to není jeho den. Fowler, který v Arizoně skončil v minulosti už dvakrát druhý a loni čtvrtý, se v sobotu v úvodu trápil. Zahrál bogey na čtyřce, a ještě po dvanáctce byl pouze v paru.

Pak to ale přišlo.

"Dnešek byl hlavně o trpělivosti," přiznal Američan, který opět vyrazil na hřiště v kšiltovce vyrobené kompletně z recyklovaných materiálů. Díky birdie na 13 se dostal pod par a díky skvostnému závěru opět do vedení.

To dělil už po druhém kole, ale během třetího se nepatrně propadl. Jenže pak přišlo birdie na ďábelské šestnáctce, poté i na pro něho v minulosti prokleté sedmnáctce, a nakonec i na závěrečné osmnáctce.

To nejlepší z 3. kola od Rickieho Fowlera

Z ničeho nic tak vystřihl kolo za 67 ran (-4), které ho posunulo na průběžné první místo a se skóre -14 znamená vedení o ránu před trojicí Jon Rahm, Bryson DeChambeau a Chez Reavie. Připomnělo mu navíc třetí kolo z dva roky starého The Players, které tehdy ovládl.

"Tehdy jsem kolo, které mohlo být za 74 nebo 75, zahrál snad za 71 ran. Musel jsem být trpělivý a nesnažit se nic uspěchat z pocitu, že příliš ztrácíte a pokusíte se to chytit. To dnes bylo nejdůležitější," myslí si.

V neděli ho ale nečekaná nic lehkého. V rozmezí čtyř ran je na špici celkem 17 hráčů. Mezi nimi i možná velmi brzy světová jednička Rahm nebo trojnásobný šampion turnaje Phil Mickelson, který stále čeká na své první vítězství od triumfu na The Open 2013.

To nejlepší z 3. kola z 16. jamky

Třetí kolo si oba bývalí hráči z nedaleké univerzity Arizona State užili spolu ve flightu a společně tak dorazili i na tříparovou šestnáctku. Rahm na ní zahrál birdie, Mickelson "pouze" par.

"Z posledních tří dní si zde vůbec nepamatuji, jak jsem trefoval míček. Ani jsem to neslyšel, pouze cítil," okomentoval pocit z nejhlučnější jamky golfu Rahm, který útočí na své letošní už druhé vítězství, když to první si připsal v La Quintě. V listopadu ovládl finále European Tour v Dubaji.

Nejen díky tomu už nahání světovou jedničku Dustina Johnsona, v tomto týdnu se před něho ale matematicky dostat nemůže. Opět se mu ale přiblíží. Pokud by zvítězil, tak na setinky bodu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení