Nová indická hvězda? Sharma se prostřílel k titulu

Shubhankar Sharma

Ještě před pár měsíci byl Shubhankar Sharma jedním z mnoha více méně neznámých golfistů, kteří se pokouší prorazit na velkou scénu. Pak ale dokonale využil spolupořádání turnajů Asian Tour a European Tour a dnes už je dvojnásobným šampionem evropské série.

Mladý Ind o sobě dával nenápadně vědět. V roce 2015 skončil dělený sedmnáctý na Hero Indian Open, loni devátý na Maybank Championship a už v aktuální sezoně desátý v Hongkongu. To byla ale vše stále jen předzvěst velkých věcí, které měly přijít. 

Průlom zaznamenal v polovině prosince na Joburg Open, kde si po senzačním druhém kole za 61 ran vytvořil dostatečný náskok na to, aby si v neděli připsal první titul na European Tour v kariéře.

Díky němu se navíc kvalifikoval na The Open v tomto roce!

21letý Sharma ale nechtěl být šampionem jednoho turnaje a po dvou zvládnutých cutech na Blízkém východě si v tomto týdnu došel pro své druhé vítězství v Malajsii. Tentokrát hlavně díky finálovému kolu.

Vítězný putt

Do toho v Saujana Golf & Country Clubu vstupoval z děleného 19. místa s celkem výraznou ztrátou na lídry. Jenže ani ti nemohli v neděli na Maybank Championship konkurovat jeho čisté rundě s deseti berdíky za 62 ran. Sharma vyhrál se skóre -21 o dvě rány.

"Hrál jsem hodně dobře, přitom to nebylo jednoduché, protože docela foukalo. Celý den jsem ale nepřestával tlačit. Věděl jsem, že abych dohnal lídry, tak si musím připravit hodně šancí na birdie. Těch jsem zahrál hodně na první devítce, a pak jsem v tom pokračoval," okomentoval jedno ze svých životních kol Sharma.

Ten se stal teprve třetím Indem v historii European Tour po Jeev Milkha Singhovi a Anirbanu Lahirim, který vyhrál v jedné sezoně dva turnaje. Navíc se díky tomu posunul senzačně do vedení v žebříčku Race to Dubai.

Že má šanci na vítězství také v Kuala Lumpur si uvědomil až v závěru finálového kola: "Abych se přiznal, tak jsem na leaderboard nemyslel. V mysli jsem si nastavil cíl a pokoušel jsem se ho dosáhnout."

"Na třináctce jsem věděl, že už jsem někde u lídrů, a na šestnáctce jsem zjistil, že vedu o dvě. Řekl jsem si, že pokud zahraji ještě dva berdíky, tak bych mohl mít šanci zvítězit," dodal Sharma, který jak si řekl, tak udělal a zaskóroval na posledních dvou jamkách.

Jako by sám ještě nemohl uvěřit tomu, co dokázal: "Poslední dva měsíce naprosto změnily můj život. Byl jsem docela dlouho členem Asian Tour a budu jím i nadále. Vždy jsem snil o tom, že budu vítězit a teď jsem dvojnásobným šampionem na Asian Tour a European Tour."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení