"Stále ji miluji," slzel Woodland po emotivním vítězství

Gary Woodland

Dlouhých pět let si musel Gary Woodland počkat na svůj další titul na PGA Tour. Kvůli tomu se mu ale oči slzami po vítězství na Waste Management Phoenix Open nezalily. Emotivní vítězství přišlo necelý rok po bolestivé ztrátě, nyní ale Američan věří, že se vše v dobré otáčí.

Byla to nečekaná rána, blesk z čistého nebe, který zasáhl Woodlandovu rodinu. Koncem loňského března musel oznámit světu, že s manželkou Gabby přišli o jedno ze dvou nenarozených dvojčat. Logicky to následně ovlivnilo i jeho profesní život, tedy golf.

"Beru to tak, že vzdáváme hold loňskému roku," řekl v emotivní děkovné řeči Woodland. "Ztratili jsme tehdy malou holčičku. ... A já bych chtěl, aby věděla, že ji pořád miluji," dodal se slzami v očích, které se v tu chvíli rozlévaly po celém TPC Scottsdale.

Byla to pro něho nejtěžší zkouška. Šampiona Barracuda Championship z roku 2013 v posledních letech trápily zranění, výpadky formy, ale s tím, čím si musel projít v loňském roce, se nic z toho nedalo srovnávat.

"Byl jsem mimo asi čtyři měsíce. Nějak jsem ale našel cestu na TOUR Championship, poté se popral s koncem roku a už jsem se nemohl dočkat na start toho letošního," přiznal Woodland, u kterého skutečně letos nastalo očividné zlepšení.

Na havajském Sony Open skončil dělený sedmý, na Farmers Insurance Open dělený dvanáctý. Jako by ho golf opět začal bavit a naplňovat, čehož si všiml i jeho kedík Brennan Little.

"Jeho chování je lepší. Loni to nebylo dobré. Neznali jsme přesný kalendář, vynechali několik akcí, kdy jel domů... Co se mu s jeho ženou ale narodilo dítě, jeho přístup je velmi dobrý, což bylo znát na několika posledních kolech na Havaji a v San Diegu," řekl Little.

Vyvrcholení zlepšení přišlo nyní v Arizoně. Po třech vyrovnaných kolech zahrál v tom finálovém devět birdie a díky celkovému skóre -18 byl dlouho lídrem v klubovně. Až díky dvěma berdíkům na posledních dvou jamkách ho vyrovnal Chez Reavie, který si tak vynutil play-off.

To však trvalo jen jednu jamku. Zatímco Woodland dosáhl bezpečně na par, jeho soupeř se musel spokojit s bogey a druhým místem. Vítěze pak přímo na greenu překvapila jeho žena Gabby se synem Jaxsonem.

"Je těžké pro mě teď hledat slova. Loňským rokem jsme se museli probojovat. ... To, že je Jaxson zde, je samozřejmě zázrak. Jsem nadšený, že to všechno mohu sdílet jak s ním, tak s celou rodinou a snad je to všechno začátek něčeho výjimečného," věří Woodland.

Ten v neděli mohl slavit i díky horšímu dni hlavních hvězd.

Lídr po třetím kole Rickie Fowler došel za +2, druhý hráč světa Jon Rahm jen o ránu lépe (oba -12 a T11). Phil Mickelson si ve finále polepšil pouze o dvě rány a se skóre -14 skončil dělený pátý.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení