Matuš se Sukem jsou na Pro Golf Tour v TOP 10

Cyril Suk

Hned tři čeští hráči mají před finálovým kolem skvěle rozehraný turnaj Pro Golf Tour v Maroku. Stanislav Matuš s Cyrilem Sukem jsou v elitní desítce, Jan Cafourek drží dělené 12. místo. Cutem prošel také Martin Příhoda, Michal Pospíšil naopak končí.

Druhé kolo na Open Prestigia 2018 poznamenalo nepříznivé počasí. Na několik desítek minut dokonce hrozba bouřky hru kolem poledne přerušila, nakonec ale stihli svou osmnáctku odehrát všichni hráči.

Z Čechů se v pondělí nejvíce dařilo Stanislavu Matušovi, který vyrazil na lehčí hřiště Tonyho Jacklina, čehož využil k postupu pořadím vzhůru.

Díky sedmi berdíkům a jedinému bogey si polepšil o šest ran a 24 míst na průběžnou samostatnou čtvrtou příčku, na kterou mu stačí skóre -6. Na lídry Němce Jonase Kolbinga s Francouzem Schwartzem ztrácí tří rány.

Jen o ránu hůře než Matuš zvládl lehčí osmnáctku v Prestigia Golf Clubu Suk (na snímku), který také zahrál ve druhém kole sedm birdie, ale připsal si o jedno bogey více, tedy dvě. S celkovým skóre -4 je dělený sedmý.

Elitní desítku naopak po 36 odehraných jamkách opustil Cafourek. Ten přitom na těžším hřišti Palmeraie začal skvěle a po úvodní devítce byl tři rány pod parem hřiště. V druhé polovině kola však zahrál tři bogey a došel v paru. Celkově je na mínus třech.

Cutem pro čtyřicet nejlepších hráčů prošel také zatím dělený devětadvacátý Příhoda, který je po dvou kolech v paru. Turnaj naopak nevyšel Michalu Pospíšilovi, který s +5 předčasně končí. Daniel Suchan pak odstoupil už v průběhu prvního kola.

Výkon dne předvedl na hřišti Tonyho Jacklina Skot Liam Johnston, který zahrál na své úvodní devítce osm birdie! Druhou však zvládl pouze v paru, přesto je s mínus osmi před úterním finále na třetím místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení