Skvělý Suk udržel TOP 7! Cafourek s Matušem odpadli

Cyril Suk

Jediný Cyril Suk zahrál z Čechů finálové kolo Pro Golf Tour v Maroku pod par. Poslední rundou za 71 ran (-1) se Suk udržel na skvělém děleném 7. místě, které mu patřilo i po cutu. Stanislavu Matušovi, Janu Cafourkovi a Martinu Příhodovi se finále tolik nepovedlo.

Hned tři Češi měli před finále Open Prestigia 2018 vyhlídky na umístění v TOP 10. Naplnil je pouze Suk, který si připsal tři birdie a dvě bogey.

Všechny výkyvy oproti parům přišly na prvních deseti jamkách hřiště Prestigia Tony Jacklin. Závěrečných osm jamek v paru pak pomohly Sukovy udržet parádní umístění, ačkoliv šel český profík v jednom z posledních flightů a hru ovlivňovala nastupující tma.

Naopak Matuš, který byl po dvou kolech jen tři rány za lídry, se propadl. V úterý zahrál 76 ran (+4) a ze samostatného čtvrtého místa klesl na dělenou 18. příčku. Majitel karty na letošní Challenge Tour zahrál ve třetím kole šest bogey a dva berdíky.

Třetím z Čechů ve finále byl Cafourek, který si také dělal zálusk na skvělé umístění, o které ho však připravila závěrečná osmnáctka. Hráč Relmostu na ní zahrál dvě bogey, jednoho dabláče a jedno birdie v závěru kola, které ho aspoň udrželo v TOP 30 (T28).

Stejně jako on zahrál ve finále Příhoda (+3), který obsadil konečné dělené 44. místo.

Poslední kolo silně narušil déšť, kvůli kterému to původně vypadalo, že se turnaj nedohraje podle plánu. Nakonec se počasí umoudřilo a třetí rundu stihl, i když už téměř za tmy, dohrát i poslední flight.

V něm došel i vítěz Liam Johnson, který vyhrál o jednu ránu s celkovým skóre -12. Suk na něj ztratil sedm ran, Matuš rovných deset, Cafourek dvanáct a Příhoda patnáct ran.

Konečné výsledky zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení