Woods vyhlíží další start. Vrací se mu vzpomínky

Tiger Woods

Zatímco tento týden na PGA Tour proběhne ještě relativně poklidně, ten následující už zase vypukne šílenství okolo Tigera Woodse. Na rozdíl od loňska se chystá osobně jako hráč zúčastnit turnaje Genesis Open v Rivieře.

Loni musel ohlášenou účast odříct kvůli zranění zad, které vyústilo v další operaci. Letos se zdá být Woods konečně v kondici, a tak se fanoušci i soupeři mohou těžit na druhý start legendy v roce 2018.

Z Genesis Open zároveň profituje Woodsova nadace, a tak je pro něj turnaj mimořádně důležitý. „Nemůžu ani vyjádřit, jak jsem nadšený z toho, že můžu hostit a hrát Genesis Open,“ napsal na svém blogu.

"Co dokáže jeden rok změnit. Loni v dubnu mě operovali a nedávno jsem hrát na Farmers Insurance Open v Torrey Pines, mém prvním plnohodnotném turnaji po roce a teprve druhém od srpna 2015. Skončil jsem dělený 23. a všechno bylo pozitivní," konstatoval Woods.

"Cítím se velmi dobře mezi chlapci, se kterými můžu soupeřit. Nedá se popsat, jak moc mi to chybělo. A co je hlavní, jsem bez bolesti," zopakoval.

V blogu Woods popisuje, jak bylo Genesis Open, dříve Los Angeles Open, či Northern Trust Open, od dětství jeho vysněným turnajem, který s otcem navštívil poprvé v devíti letech.

Ve čtrnácti se tam poprvé zkoušel kvalifikovat, v patnácti se mu to málem povedlo a v šestnácti tam dostal svou první sponzorskou pozvánku na turnaj PGA Tour.

Podívejte se, jak velký už byl tehdy o něj zájem.

To mu prý otevřelo oči, když si při pohledu na leaderboard uvědomil, že ještě zdaleka není tak dobrý, jak by chtěl být. Ti nejlepší byli daleko před ním. „Netřeba dodávat, že to bylo velmi motivující.“

"Měl jsem několik šancí na vítězství, ale nikdy se mi to nepodařilo. Je zřejmé, že to pro mě hodně znamená. O to víc, když jsem se stal hostitelem turnaje," přiznal Woods touhu po vítězství právě na touto turnaji.

"Rád se vracím do jižní Kalifornie a velmi oceňuji podporu, kterou jsem tu v průběhu let získal. Máme skvělé fanoušky a doufám, že se přijdou podívat na mě a mé kluky na jednom z nejlepších golfových hřišť. Máme vynikající startovní pole," těší se Woods, který bude chtít své soupeře nejen dobře pohostit, ale i porazit.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení