DJ post světové jedničky neřeší, čeká ho Spieth

Dustin Johnson

Je tu další týden, po kterém už Dustin Johnson nemusí být světovou golfovou jedničkou. Na jeho golfový trůn si brousí zuby španělský supertalent Jon Rahm, který dostane v Pebble Beach další šanci. Stále je ale v lepší pozici DJ, který si tím však příliš hlavu neláme.

Aby se totiž Rahm dostal na první místo světových tabulek, musel by v tomto týdnu zvítězit, což není tak nereálné, ale zároveň by Johnsona musel podle propočtů zámořského Golf Channelu obsadit 45. a horší pozici.

A to už se jako značně nereálné jeví.

Ze svých deseti startů na AT&T Pebble Beach Pro-Am totiž skončil sedmkrát v TOP 10 a dvakrát zvítězil. Na horší než 44. pozici pak turnaj dohrál jen ve dvou případech.

Sám DJ ale světové pořadí až tak neřeší. Rozhodně se tím nestresuje: "Tak to prostě chodí. Pokud budu hrát dobře a budu i nadále vyhrávat, zůstanu světovou jedničkou. Pokud ne, je zde spousta velmi dobrých hráčů, kteří právě teď hrají skvěle. Pak pro mě bude těžké to udržet."

Jedním z těch hráčů, kteří by samozřejmě také chtěli Dustina sesadit, je i světová trojka Jordan Spieth. A právě s ním půjde DJ v úvodních třech kolech v jednom flightu tradičního Pro-Am turnaje.

Otázkou je, jakou má Johnson aktuální formu.

Naposledy se totiž objevil na hřišti před měsícem, kdy o osm ran vyhrál turnaj šampionů na Havaji. Od té doby si dával relax, třeba i kvůli tomu, aby byl připraven na souboje o světový golfový trůn.

"Pokud budu hrát tak, jak jsem hrál a jak bych měl, tak potom budu (na prvním místě) i na konci roku," říká sebevědomě americký ranař, který má na svém kontě v aktuální sezoně PGA Tour ještě jeden oficiální start na WGC-HSBC Champions, kde po finálovém kolapsu skončil až druhý.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení