PGA Tour se vrací do ráje. Začíná Pebble Beach

Pebble Beach

Z pekla do ráje. I tak by se dal nazval tradiční únorový přesun mezi dvěma turnaji PGA Tour. Ta za sebou nechala bouřící a alkoholem nasáklý kotel TPC Scottsdale v Arizoně se svou legendární 16. jamkou, a přesunula se na ikonické Pebble Beach.

Jestli má být jedno místo na světě nazváno golfovým rájem, nemůže být jinde než na poloostrově Monterrey jižně od San José v Kalifornii. Z místních osmi nádherných hřišť je Pebble Beach to nejkrásnější.

Je to links nad útesy Pacifiku. Zahrát si zde, je pro běžného smrtelníka téměř nemožné. Ani ne tak cenou, i když 500 dolarů za kolo je jedno z nejdražších green fee v USA, ale kvůli obrovskému zájmu. Zajistit si tee time na Pebble Beach je mission impossible, ačkoliv je hřiště veřejné.

Ne tak pro hráče PGA Tour a spoustu celebrit, které se v tomto týdnu utkají na AT&T Pebble Beach Pro-Am. Formát turnaje je výjimečný tím, že se na něm Pro-Am nehraje pouze ve středu před soutěžními koly, ale během nich zároveň s turnajem. Profesionálové tak hrají dvě soutěže naráz. Pro-Am se svým celebritním parťákem a zároveň svůj vlastní "běžný" turnaj PGA Tour.

Spoluhráči profíků pocházejí většinou z řad byznysmenů významných firem. Mnoho z nich za účast na turnaji platí nemalé částky. Je tu ale i řada pozvaných sponzorů a osobností z veřejného života a sportu, které dodávají turnaji ještě větší lesk.

Ani letos nechybí Wayne Gretzky, nejlepší hokejista historie, který půjde po boku svého zetě Dustina Johnsona. Vítěze Phoenix Open Garyho Woodlanda doprovodí hvězda nové Pobřežní hlídky Kelly Rohrbach.

Obhájce titulu Jordan Spieth bude hrát s Jakem Owenem, jedním z nejpopulárnějších amerických zpěváků country. Hvězdný nadhazovač loňských vítězů MLB z Houstonu Justin Verlander půjde s Russellem Knoxem. A takhle bychom mohli pokračovat.

Jiný přístup zvolil Rory McIlroy. Jeho první start na PGA Tour v letošní sezóně bude po jeho boku aktivně sledovat otec Gerry. Ten se bude moci kochat i uměním Phila Mickelsona, který půjde s McIlroyi ve flightu.

Nejen hráči, ale i fanoušci u obrazovek si budou přát, aby letos v Monterrey vyšlo počasí, na rozdíl od minulého roku. V televizi pak mnohem lépe vyniknou parádní záběry hřiště se sekvencí jamek č. 6, 7 a 8 na skalním výběžku zakončeném greenem sedmé jamky, pod nímž se na místě s názvem Arrowhead Point tříští mořské vlny.

Pebble Beach Golf Links ale není jediným hřištěm turnaje. I další dvě stojí za to a patří k těm nejlepším na západním pobřeží Ameriky. Jsou to Monterrey Peninsula Dunes Golf Course a Spyglass Hill Golf Course.

První tři kola, tři skvělá hřiště. Až pak přijde cut. Finále se pak už kompletně celé odehraje na tom nejslavnějším v Pebble Beach. Mimochodem kdybyste si tu chtěli koupit dům, nemáte šanci. Nemovitosti tu nejsou na prodej, a když už, stojí miliardu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení