Příhoda je v TOP 10, dobře začali i Suk a Cafourek

Martin Příhoda

Také na čtvrtém letošním turnaji Pro Golf Tour mohou pomýšlet čeští golfisté na skvělé umístění. Po prvním kole Open Casa Green Golf 2018 je na děleném osmém místě Martin Příhoda, Cyril Suk s Janem Cafourkem jsou jen jednu ránu za TOP 10. Ostatní už ale ztrácejí.

Zatím na všech třech dosavadních letošních akcích německé série, která jako již tradičně začíná sezonu v Africe, skončil některý z českých hráčů v elitní desítce. V prvním případě to byl pátý Filip Mrůzek, na kterého navázali sedmými místy Michal Pospíšil a Cyril Suk.

Tentokrát je na tom po úvodní rundě v marocké Casablance nejlépe Martin Příhoda. Ten na úvod turnaje vyrazil na hřiště Palmaraie a do klubovny přinesl díky čistému kolu a čtyřem berdíkům báječné skóre -4.

To stačí po čtvrtečním programu na dělené osmé místo, když na lídry - Němce Maxe Griesbecka se Švýcarem Benjaminem Ruschem - ztrácí Příhoda čtyři rány. Od třetího místa ho však dělí rána jediná!

V závěsu za Příhodou jsou Suk a Cafourek. Suk zahrál stejně jako Příhoda na hřišti Palmaraie čtyři birdie, ale i jedno bogey a je na mínus třech.

Dokonce šest berdíků zahrál na osmnáctce Casa Green Golf, druhém hřišti, na kterém se turnaj hraje, Cafourek. Jenže přidal k tomu nejen jedno bogey, ale také jednoho dabláče. Stejně jako Suk je na -3 (oba T14).

Zbylí tři čeští hráči už to tak dobře před druhým kolem rozehrané nemají. Stanislav Matuš, Daniel Suchan i Michal Pospíšil vyrazili na hřiště Casa Green Golf a pod jeho par se nedostali.

Alespoň v paru došel Matuš (T57), tři rány v prvním kole poztrácel Suchan (T107) a dokonce pět jich na hřišti nechal Pospíšil (T129). Cut pro nejlepších čtyřicet pro ně bude tvrdým oříškem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení