Westwood nechce nic dohánět, a tak je v Austrálii druhý

Lee Westwood

Vzestupnou tendenci svých výkonů potvrdil v prvním kole ISPS HANDA World Super 6 Perth anglický golfista Lee Westwood. Po prvním kole je na děleném druhém místě se ztrátou pouhých dvou ran na obhájce titulu, domácího Bretta Rumforda.

Westwood hraje čtvrtý turnaj ve čtyřech týdnech a jeho výsledky se každým týdnem zlepšují. Zatímco na úvodních dvou turnajích neprošel na Blízkém východě pokaždé o ránu cutem, v minulém týdnu skončil v Malajsii dělený jedenáctý. Nutno podotknout až jedenáctý.

Díky druhému kolu za 62 ran to měl totiž v Kuala Lumpur rozehrané dokonce na vítězství, o víkendu však polevil, a nakonec vypadl i těsně z elitní desítky. Minimálně na tu ale může pomýšlet znovu i v tomto týdnu.

"Můj švih se postupem času pořád zlepšuje," pochvalovala si po dohrání prvního kola v Perthu jedna z hvězd D+D REAL Czech Masters.

Co udělalo Westwoodovi ve čtvrtek největší radost? "Hrál jsem opravdu hezky. Trefil jsem dost dobrých ran, dobře jsem drivoval i puttoval. Na 15 jsem dal chip-in do eaglu a v dalších případech jsem byl hodně blízko."

Populární Angličan si je navíc vědom, že v tomto týdnu není na co čekat. Jelikož se hraje na rány pouze tři kola, po kterých nejlepších 24 hráčů postoupí do nedělní jamkovky, budou mít hráči se ztrátou méně času na její dohánění. Co si nenahrajete do soboty, to nemáte.

"Je fajn nastřílet 66 ran. Myslím si, že toto není turnaj, kde chcete něco dohánět. Chcete být ve hře a pokusit se ve druhém a třetím kole dostat mezi 24 nejlepších," připustil Westy, že strategie je v tomto týdnu jasná.

V nedělním rozstřelu na šest jamek se už totiž může stát cokoliv. Své o tom ví i obhájce titulu Rumford, který před rokem po třech kolech vedl a pozici nejvýše nasazeného následně potvrdil i v nedělním play-off.

"Vedu, jsem mezi 24 nejlepšími, což je jediné, na co se tento týden soustředím. Skončit do tohoto čísla. A kdybych se kvalifikoval (do jamkovky) opět z prvního místa? To by byl pouze bonus, ale není to v tomto týdnu má priorita," říká jasně Rumford.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

To nejlepší z kola Bretta Rumforda

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení