PGA Tour si zahraje slavný quarterback NFL

Phil Mickelson a Tony Romo

Další sportovní hvězda si vyzkouší, jaké to je naostro bojovat s těmi nejlepšími golfisty světa. Bývalý quarterback Dallas Cowboys Tony Romo se v březnu ukáže na PGA Tour a nepůjde o Pro-Am, ale o klasický turnaj - Corales Puntacana Resort & Club Championship.

Pravda, nejedná se o nejsledovanější turnaj na okruhu. Akce, která byla v posledních dvou letech součástí nižší Web.com Tour prožije na PGA Tour letos premiéru, navíc v týdnu proti WGC jamkovce, a tak se nejspíše rozhodla trochu zviditelnit.

Organizátoři totiž udělili sponzorskou pozvánku Romovi, který zaručeně zajistí turnaji obrovskou publicitu. Fanoušci si nenechají ujít jeho pokus o to, vyrovnat se těm nejlepším golfistům na světě.

"Jako profesionálního sportovce vás láska a vzrušení ze soutěžení nikdy neopustí. Kromě mé rodiny a fotbalu je golf mou největší vášní. Tím, že si zahraji na PGA Tour, se mi tak splní sen," vzkázal Romo médiím.

Zároveň přiznal, že se těší na velkou zkoušku: "Chtěl bych poděkovat turnaji Corales Puntacana Resort & Club Championship za to, že mi dal tuto neskutečnou příležitost otestovat mé dovednosti proti těm nejlepším hráčům na okruhu."

Romo má plusový hendikep 0,3m čímž splňuje podmínku PGA Tour pro pozvané amatéry, kteří musí mít minimálně nulový hendikep USGA. Vedle toho musela jeho start povolit PGA Tour, což se samozřejmě stalo.

Pro dlouholetou oporu dallaských Kovbojů a dnes televizního experta se ale rozhodně nebude jednat o herní premiéru na okruhu. Často je hostem nejrůznějších Pro-Amů, což je i případ tohoto týdne, když si zahraje v Pebble Beach. V minulosti se zúčastnil také tří kvalifikací o US Open.

PGA Tour se k podobnému odvážnému kroku pozvat na turnaj sice skvělého, ale rekreačního golfistu, rozhodla poprvé od roku 1992.

Tehdy pozvala také hráče amerického fotbalu Marka Rypiena, ten však na Kemper Open po kolech za 80 a 91 ran naprosto vyhořel. Skončil poslední se ztrátou 13 ran na předposledního.

V loňském roce však zazářil na nižší Web.com Tour basketbalista Steph Curry, který sice také na Ellie Mae Classic neprošel cutem, za kterým zaostal o 11 ran, ale dvěma koly za 74 ran si rozhodně ostudu neudělal.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení