Cafourek se posunul do TOP 10, cut dali 4 Češi

Jan Cafourek

Po druhém kole má turnaj Open Casa Green Golf 2018 ze série Pro Golf Tour nejlépe z českých hráčů rozehraný Jan Cafourek. Ten se i druhý den dostal tři rány pod par hřiště a se skóre -6 je dělený osmý. Cut dali ještě Martin Příhoda, Cyril Suk a Stanislav Matuš.

Zatímco ve čtvrtek zahrál Cafourek za mínus tři na hřišti Casa Green Golf, v pátek zamířil o tři rány pod par na osmnáctce Palmaraie. Ještě šest jamek před koncem kola přitom byl jednu ránu nad parem.

Hráč Relmostu nevstoupil do druhé rundy vůbec špatně a díky dvěma berdíkům na jamkách tři a pět se dostal rychle pod par. Poté ale začal v Maroku chybovat a do jeho skórkarty se vloudila hned tři bogey.

První přišlo na šestce, druhé na sedmičce, a když ztratil ránu také na dvanáctce, byl povedený start do kola zapomenutý. To nejlepší si však Cafourek v pátek nechal na samotný závěr.

Zpátky na par se vrátil berdíkem na třináctce, znovu pod par zamířil na patnáctce a díky dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách se posunul na konečné skóre 68 ran (-3). Celkově je mínus šest (T8).

Elitní desítku naopak ve druhém kole opustil Martin Příhoda. Ten si v pátek na hřišti Casa Green Golf o ránu pohoršil na celkových mínus tři a před sobotním finálovým kolem mu patří dělená 26. pozice.

Cut na čtvrtém turnaji letošní sezony Pro Golf Tour dali z českých hráčů ještě Cyril Suk (-2, T34) a Stanislav Matuš (-1, T39). Michal Pospíšil (+2) s Danielem Suchanem (+6) naopak končí.

Ve vedení je po 36 odehraných jamkách Němec Max Griesbeck (-9) následovaný pěticí hráčů na děleném druhém místě se ztrátou jedné rány. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení