V Pebble Beach září vítěz z Kuňky, skvěle začal také DJ

Dustin Johnson a Wayne Gretzky

Další turnaj na PGA Tour rozehrál skvěle Julian Suri, loňský šampion D+D REAL Czech Challenge z Kunětické Hory. Po prvním kole AT&T Pebble Beach Pro-Am je na děleném třetím místě se ztrátou jedné rány na dosavadní lídry. V TOP 10 je také Dustin Johnson.

Suri zkouší v úvodu roku štěstí na PGA Tour. Do svého prvního turnaje, kterým bylo Farmers Insurance Open, vstoupil povedeným kolem za 68 ran, ve zbylých třech se mu ale až tak nedařilo a skončil na dělené 63. místě. V minulém týdnu na WM Phoenix Open pak neprošel cutem.

V tomto týdnu to má ale opět skvěle rozehrané v Pebble Beach, kde si na úvod vyzkoušel osmnáctku Spyglass Hill a díky osmi birdie se dostal na výsledek 66 ran (-6). Jedinou kaňkou v jeho skórkartě bylo double bogey na čtyřparové třináctce, jinak byl 26letý Američan bezchybný.

S jednou chybou se ve čtvrtek musel smířit na stejném hřišti také první hráč světa Dustin Johnson. Šest birdie s jedním bogey znamená start do turnaje za mínus pět a zatím dělené šesté místo.

"Docela dlouho se mi daří dobře drivovat. A s mou hrou, když drivuji dobře, tak většinou i dobře hraji," pochvaloval si po dohrání úvodní rundy DJ, který musí bránit post světové jedničky před Jonem Rahmem.

Zatím se mu to daří především díky pětiparům, když zaskóroval na všech čtyřech ve Spyglass Hills: "Na všech jsem trefil dobré drivy. Zahrál jsem také několik dobrých up and downů. Rozhodně potřebuji získat výhodu na pětiparech. Snažím se o to na všech hřištích."

Jak si užíval 1. kolo flight Johnsona se Spiethem?

Johnsonův vyzyvatel v boji o golfový trůn Jon Rahm také nezačal špatně. Na hřišti Monterey Peninsula, na které DJ zamíří v pátek, se dostal čtyři rány pod par hřiště, což po úvodních 18 jamkách stačí na dělené 16. místo. To po čtvrtku drží také Rory McIlroy.

O další ránu zpět na děleném 32. místě jsou mimo jiné Alex Čejka nebo Phil Mickelson. Také oni dva začali svou pouť turnajem na Spyglass Hills, papírově nejtěžším ze všech tří hřišť, na kterých se Pro-Am v Pebble Beach hraje, a oba museli děkovat povedenému závěru.

Čejka se na mínus tři dostal díky eaglu na sedmičce a Mickelson byl po úvodní devítce dokonce dvě nad. Poté už ale ani jednou nezaváhal, zahrál pět birdie a výrazně se posunul v leaderboardu směrem nahoru.

"Toto hřiště dokáže být těžké, ale zároveň, když hrajete dobře, můžete zahrát opravdu hodně birdie," řekl Lefty, který na Spyglass Hill zahrál za 62 ran v roce 2005, kdy si připsal své druhé z dosavadních tří vítězství v Pebble Beach. Další dvě si připsal v letech 1998 a 2007.

Letos to s ohledem na triumf mají po prvním kole nejlépe rozehrané Kevin Streelman (Spyglass Hills) a Beau Hossler (Pebble Beach), kteří se dostali sedm ran pod par hřiště. Obhájce titulu Jordan Spieth vstoupil do turnaje pouze parem na hřišti Spyglass Hills.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení