Kolo jako den a noc. Spilková zahájila v Canbeře parem

Klára Spilková

Nejprve to na úvod vypadalo, že první kolo Kláry Spilkové na ActewAGL Canberra Classic skončí fiaskem. Nejlepší česká golfistka ale ukázala, že nejen v golfu se člověk nikdy nesmí vzdávat a úvodní rundu zachránila alespoň v paru. V jednu chvíli přitom byla už na +4...

Spilková podruhé v kariéře zahajuje sezonu Ladies European Tour v Austrálii. V minulém týdnu neprošla druhým cutem do finálového kola na Akce Oates Vic Open, a tak by si v tomto týdnu ráda spravila náladu. V úvodu jí však bylo na hřišti Royal Canberra Golf Clubu pořádně horko.

Do turnaje totiž vstoupila dvěma bogey na úvodních dvou jamkách, a když na úvodní devítce přidala další dvě v jejím závěru na jamkách osm a devět, vypadalo to s ní zle nedobře. Jenže pak se něco změnilo.

Spilková se nastartovala svým prvním berdíkem dne na jedenáctce a do relativní pohody se dostala dalšími dvěma úspěchy na jamkách 13 a 14.

Už v tu chvíli bylo jasné, že blamáž je ta tam. Když navíc 23letá Češka přidala ještě jedno birdie na závěrečné osmnáctce, vrátila se dokonce na par, který zatím stačí na dělenou 38. příčku.

V sobotním druhém kole tak sice na Spilkovou čeká boj o cut, jde do něho ale z výrazně příznivější pozice, než to v úvodu prvního kola vypadalo. Navíc může stále pomýšlet i na TOP 10, od kterého ji dělí čtyři rány.

Ve vedení je po osmnácti odehraných jamkách Korejka Jiyai Shin, která má se skóre -7 náskok dvou ran na trojici Minjee Lee (Aus.), Leticia Ras-Anderica (Něm.) a Caroline Lund (Nor.).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení