Westwood už v Austrálii vede, nahání ho i Olesen

Lee Westwood

Lee Westwood a Brett Rumford společně odehráli úvodní dvě kola turnaje ISPS HANDA World Super 6 Perth a nerozdělí se ani pro kolo třetí. Po 36 odehraných jamkách totiž dělí vedení, a tak půjdou ve stejném flightu i ve třetím, posledním kole na rány.

Proč posledním? Po sobotě postoupí v australském Perthu 24 nejlepších hráčů do nedělní jamkovky, ve které se bude hrát play-off na šest jamek. Šampion turnaje tak vzejde z opravdického golfového rozstřelu.

Po prvním kole na tom byl nepatrně lépe obhájce titulu domácí Rumford, který vedl a na Westwooda měl náskok dvou ran. S pátečními větrnými podmínkami se ale lépe vyrovnal Angličan, který se na svého soka dotáhl. 

"Oba jsme hráli dobře. Moc ran jsme neztratili, proměnili jsme dost puttů a já zahrál dvakrát chip-in. Byly to zábavné první dva dny," zhodnotil dosavadní průběh turnaje Westwood.

Ten od začátku věděl, že není na co čekat. Nechtěl v sobotu dohánět ztrátu na postupová místa: "Snažil jsem se zahrát co nejnižší možné skóre. Vím, že když budu pokračovat ve své hře a proměním nějaké putty, protože dnes jsem jich moc nedal, budu v leaderboardu na špici."

Westwood s rodákem z Perthu Rumfordem jsou po dvou kolech na mínus osmi. Ránu na ně ztrácí čtyři hráči, mezi nimi i Dán Thorbjorn Olesen.

"Jsem rád, že jsem dnes zapsal 72. Mám samozřejmě radost z toho, že dělím vedení a tím pádem jsem mezi nejlepšími osmi," těší Rumforda, že drží místo pro nasazené hráče do play-off.

S Westwoodem se prý na hřišti nepoměřuje: "Lžete, když říkáte, že vás váš oponent na hřišti nezajímá, ale já proti němu nehraji. Neměním kvůli němu svůj herní plán, švih nebo cokoliv jiného. Prostě jen hraji golf."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení