DJ už v Pebble Beach vede. Vítěz z Kuňky je v TOP3

Dustin Johnson a Wayne Gretzky

V polovině AT&T Pebble Beach Pro-Am je včele leaderboardu světová jednička. Dustin Johnson tak nejlepším možným způsobem hájí svůj trůn před dotírajícím Jonem Rahmen. Ani Španěl ale nehraje vůbec špatně a na děleném pátém místě ztrácí na lídra tři rány.

Johnson konečně pokořil hřiště, které mu dříve dělalo velké problémy. I když turnaj vyhrál už dvakrát, na Monterey Peninsula, jedné ze tří osmnáctek, na kterých se podnik v Kalifornii hraje, se mu nikdy nevedlo.

Jen dvakrát tu zahrál kolo pod 70. 68 v roce 2010 a 69 v roce 2015. Letos přišlo konečně mnohem nižší číslo. DJ tu v pátek díky osmi berdíkům a jednomu bogey stlačil skóre na 64. Vyšvihnul se tím na čelo leaderboardu po bok Beau Hosslera (-12).

"Pravděpodobně poprvé jsme tu hráli v tak pěkném počasí, takže to byl rozhodně dobrý den," připisoval Johnson zásluhu povětrnostním podmínkám, které si tu užívá tradičně po boku svého tchána Wayna Gretzkyho.

"Mám tohle hřiště rád. Vždycky cítím, že bych tu mohl zahrát opravdu dobře, ale z nějakého důvodu se mi to ještě nikdy nepodařilo. Až letos," dodal DJ.

Na stejné osmnáctce udržel skvělou dosavadní úroveň své hry vítěz z Kuňky Julian Suri. Šampion loňského D+D REAL Czech Challenge zahrál v pátek 67 ran a zůstal na děleném třetím místě. Jeho výsledek -4 se zrodil z pěti birdie a jednoho bogey.

O ránu za ním dělí páté místo Jon Rahm s Philem Mickelsonem, kteří spolu ve flightu strávili první dva dny minulý týden na Phoenix Open. „Něco se změnilo. Má víc touhy po vítězství, než jindy,“ všiml si Rahm.

"Všichni víme, jak dobré má všechno ostatní, ale pokud k tomu začne ještě trefovat fairwaye, měli bychom zpozornit," dodal k Mickelsonovi o generaci mladší Španěl.

Je to tak. Lefty trefil v prvních dvou kolech opravdu hodně dobrých drivů. V Monterey zasáhl devět fairwayí ze třinácti a celkově zatím 17 z 27. "Fairwaye jsou tu široké a zdají se dost jednoduché na trefení," poznamenal 47letý Mickelson.

Konečně vypadá, že by mohl ukončit vítězné sucho, které se datuje od jeho triumfu na The Open v roce 2013. Se skóre -9 půjde do víkendu se ztrátou tří ran na lídry. Vzhledem k tomu, že Mickelson už v Pebble Beach vyhrál čtyřikrát, je tu vážně důvod, proč v jeho případě zpozornět.

Po neuspokojivém prvním kole v paru na Spyglass Hill se o 75 míst nahoru posunul obhájce vítězství Jordan Spieth. V Monterey zahrál 66 a vzhledem k cutu, který je v Pebble Beach až po třetím kole si výrazně vylepšil pozici.

Na rozdíl od Roryho McIlroye, který na turnaji debutuje. Na svém prvním podniku na PGA Tour v roce 2018 mu hrozí, že neprojde cutem. Pokud se tak stane, může to přičítat čtyřparové pětce v Monterey, kde první ranou téměř zasáhl green, ale díky následným pěti puttům (oficiálně čtyřem) zapsal dabláče.

Podívejte se, co předvedl.

Sestřih 2. kola.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení