Stabilitou jsem potěšený. Letos by to mohlo šlapat

Jan Cafourek

Jan Cafourek má za sebou vydařený marocký vstup do sezóny. V sedmi dnech stihl odehrát dva turnaje série Pro Golf Tour, celkem šest soutěžních kol. Po 28. místě na Open Prestigia se blýskl parádním třetím místem na Open Casa Green Golf.

Po turnaji mu nezbylo nic než konstatovat, že vstup do nové sezóny to byl úspěšný. Následující dny tréninku zpět ve studeném Česku tak bude mít hřejivý pocit.

"Když vezmu v úvahu pouze poslední turnaj, jsem spokojený. Třetí místo je super. Pár chyb jsem udělal, ztratil pár ran, ale to se stává. Na to, že to byl druhý turnaj, to bylo dobré. Už na prvním to nebylo špatné, ale to jsem se ještě rozehrával po třech měsících. Ale musím říct, že jsem přijel oba turnaje vyhrát," usmíval se Cafourek nedlouho po dohrání svého druhého podniku v roce 2018.

Ve všech jeho třech kolech hrál vyrovnaný golf. Skvělá kola za 69, 68 a 68 ran to jen dokazují. "Stabilitou jsem potěšený. Fungovaly mi wedge. Přes zimu jsem na nich v tréninku odvedl kus práce a zdá se, že by to v sezóně mohlo šlapat," pochvaloval si hráč Relmostu.

Po první devítce třetího kola byl dokonce ve hře o vítězství. Přesto se snažil s vidinou prvenství nekoketovat. K velkému triumfu nakonec chyběly pouhé dvě rány.

"Myšlenky (na vítězství) tam byly, ale snažil jsem se je vytěsnit a držet se své strategie. Tedy hrát v klidu. Na výhru to nakonec o kousek nebylo, ale nedá se nic dělat."

Cafourek si pochvaloval, že si konečně zahrál golf v dobrých turnajových podmínkách na skvěle připravených hřištích. Začátek týdne totiž v Casablance propršel. Až na konci panovalo příjemné marocké počasí.

"Počasí bylo konečně příznivější než minulý turnaj, kdy bylo každé kolo přerušené. Tady už to bylo chvílemi na tričko. Obě hřiště byla podobně náročná. Finálové hřiště bylo ale asi přeci jen o něco těžší. Byly na něm užší fairwaye, takže to chtělo větší přesnost z týčka."

V neděli se Cafourek ale vrací zpátky do zimy pokračovat v tréninku. "Budu deset dní trénovat, než se vrátím zpátky do Maroka na další dva turnaje," prozradil svůj nejbližší program, který se skládá z turnajů Pro Golf Tour.

Pokud se mu ve třetí lize v hierarchii evropských soutěží bude nadále dařit, možná se na ni zaměří a půjde podobnou cestou jako Stanislav Matuš loni, který si na Pro Golf Tour vybojoval plnou kartu na Challenge Tour. Svou situaci zhodnotí po sedmi turnajích v Maroku po sobe.

"Nejel jsem se sem rozehrát, ale hrát a bojovat o výsledek. Neberu Pro Golf Tour jenom jako přípravu. V momentě, kdy na tom budu po těch sedmi turnajích dobře a budu mít dobrou šanci uhrát si kartu na Challenge Tour, zaměřím se na Pro Golf Tour. Ale to je ještě daleko."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení