DJ udržel v Pebble Beach vedení. Potter atakoval 59

Dustin Johnson

Hrdinou třetího dne AT&T Pebble Beach Pro-Am byl Ted Potter Jr. Na hřišti Monterey Peninsula s parem 71 byl po 15 jamkách na skóre -11 a měl tři jamky na to, aby zahrál magické číslo 59. Nepovedlo se, ale je z toho aspoň dělené první místo s Dustinem Johnsonem.

Potterovi na závěr dne bohužel došel dech, na posledních dvou jamkách zahrál dvě bogey, a tak se senzace nekonala. I tak ale předvedl parádní kolo, nejlepší z 242, které v kariéře na PGA Tour odehrál.

"Když jsem se dostal na těch -11, myslel jsem si, že bych mohl zahrát aspoň 60. Ty poslední tři jamky jsou ale spíš parové, než že by se na nich dalo útočit. Věděl jsem, že to bude těžké," komentoval Potter závěr kola.

Poklonu mu vysekl i parťák ve flightu Scott Piercy. "Ty poslední tři jamky jsou brutální. Nehledě na to, že tam zahrál dvě bogey za sebou, myslím, že hrál skvěle. Klobouk dolů před ním. Bylo potěšením ho sledovat."

Potter by ale určitě nelitoval promarněné šance na zápis do historie, pokud by vyhrál celý turnaj, svůj druhý v kariéře. Na to má stále pořád velkou šanci, i když soupeře také.

Nejvíc by se měl bát Johnsona, který na hřišti Pebble Beach zahrál třetí kolo za -2. Kvůli délce svých drivů útočí hlavně na pětiparech, na kterých má během tří kol turnaje úctyhodné skóre -11. S jeho krátkou hrou už to tak impozantní není.

"Snažím se tlačit na pětiparových jamkách a v tom budu pokračovat," řekl DJ po třetím kole, kde zahrál eahle na pětiparové dvojce a birdie na šestce a osmnáctce. Kromě dalších dvou berdíků ale zapsal také čtyři bogey.

Návrat mezi nejlepší potvrzuje Jason Day. Australan je na děleném třetím místě a na vedoucí dvojici ztrácí jen dvě rány. Jon Rahm, který se snaží Johnsona sesadit z čela světového žebříčku, pak ztrácí další ránu.

V TOP 10 se i po třetím kole drží Phil Mickelson. Nejtěžší hřiště turnaje Pebble Beach ale obešel jenom v paru a na vedení ztrácí pět ran. Z čelních příček naopak vypadl Julian Suri. Loňský vítěz z Kuňky zahrál Pebble Beach za 76 a z 3. místa klesl na dělené 29.

První Turnaj na PGA Tour v roce 2018 přinesl zklamání pro Roryho McIlroye. Jeho třídenní trápení vyvrcholilo minutým cutem, který je na turnaji až po třech kolech. Na postup do finále mu chyběly dvě rány. Kdo naopak těsně prošel, byl Alex Čejka.

Sestřih 3. kola

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení