Super 6 vyhrál Aphibarnrat po 93 jamkách

Kiradech Aphibarnrat

Kiradech Aphibarnrat vyhrál v Austrálii svůj čtvrtý turnaj na European Tour v kariéře. Ve finále ISPS HANDA World Super 6 Perth porazil domácího Jamese Nittiese 2&1. Do play off se přitom dostal na poslední chvíli až jako 24. hráč.

Vítězný Thajec odehrál v Karrinyup Country Clubu neuvěřitelnou porci golfu. Navíc přijel na turnaj až na poslední chvíli a neodehrál jediné tréninkové kolo.

To však bylo možná i dobře vzhledem k tomu, kolik jamech musel odehrát, než se probil k vítězství. Jen v neděli jich bylo v pětikolovém play off pětatřicet.

V sobotu musel kromě běžného kola podstoupit ještě čtyři výlety na osmnáctou jamku, než si jako poslední hráč v rozehrávce zajistil místo v play off. K tomu připočítejme první dvě kola a máme tu konečné číslo 93 odehraných jamek během čtyř dnů!

 

Last qualifier. Last man standing #WS6Perth

Příspěvek sdílený European Tour (@europeantour),

V neděli zůstali na jeho štítě postupně Ben Eccles, Yusaku Miyazato, Sean Crocker, Lucas Herbert a ve finále zmíněný James Nitties. Aphibarnrat se po vítězství vrátí do TOP 50 světového žebříčku.

"Byl to úžasný týden. Nevím, jak to vysvětlit, ale jsem hodně šťastný," řekl po turnaji s trofejí v ruce. "Pracuji tvrdě a v posledních měsících jsem byl vítězství několikrát opravdu blízko. Teď se mi to konečně podařilo," radoval se osmadvacetiletý Aphibarnrat.

Ten skončil těsně druhý o jedinou ránu za Jonem Rahmem v loňském sezónním finále European Tour v Dubaji. "Když jste na něco zaměřený, zkoušíte to tvrdě, ale pak skončíte druhý, nepřestanete, dokud se vám nepodaří zvítězit," uvedl.

"Bylo opravdu těžké se jen dostat mezi 24 hráčů do play off. A v něm byl těžký každý souboj. James hrál ve finále skvěle, ale nakonec neměl štěstí," poblahopřál Aphibarnrat soupeři k druhému místu.

"Je to smutné skončit po tak velkém boji tímto způsobem. Vítězství by pro mě hodně znamenalo, protože nemám status hráče European Tour, ale byl to skvělý týden," konstatoval poražený finalista se smíšenými pocity.

"Když si ale vzpomenu, že jsem byl v prvním kole play off na greenu čtyři stopy od vypadnutí, musím říct, že bylo nakonec docela dobré dostat se až do finále," řekl Nitties na závěr.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení