DJ finále nezvládl. Vyhrál Ted Potter jr., Mickelson druhý

Ted Potter Jr.

Třetího vítězství v Pebble Beach se Dustin Johnson v neděli nedočkal. Na slavném hřišti se nedokázal dostat pod par a dal šanci ostatním. Tu využil k překvapení všech Ted Potter Jr., který si připsal své druhé vítězství na PGA Tour v kariéře. A může se těšit na Masters.

Jestli se turnaje rozhodují na druhé devítce finálového kola, tak tentokrát se jednalo o pověstnou výjimku potvrzující pravidlo. Všechno klíčové se stalo v první polovině finálového kola, v té druhé už pouze Potter kontroloval své vítězství, první od Greenbrier Classic 2012.

V úvodu to přitom vypadalo na očekávaný scénář.

Potter zahrál bogey hned na první jamce, Johnson naopak birdie na dvojce. Lídři po třech kolech si ale následně role prohodili. Zatímco DJ se celé kolo trápil kolem paru, Potter zamířil rychle pod něj.

Po zaváhání na jedničce totiž zaznamenal čtyři birdie na následujících šesti jamkách a dostal se na tři rány pod par pro kolo a celkových -17 v turnaji. A bylo prakticky hotovo.

Na zbývajících 11 jamkách sice Potter zahrál vždy par, ale stačilo to. Vyhrál o tři rány před čtveřicí Johnson, Phil Mickelson, Jason Day a Chez Reavie.

"Rozhodně mi pomohlo, že jsem mohl využít zkušenosti z minulosti ohledně vyvrcholení turnajů. Je jedno, o jaký turnaj se vlastně jedná. ... Myslím, že vím, jak kontrolovat sám sebe i své nervy," přiznal Potter.

Ptáte se, o jakých zkušenostech mluví hráč, který si připsal teprve druhý titul na PGA Tour? Tím se totiž nesmíte nechat oklamat, Potter je totiž skutečně šampion mnoha turnajů, i když na nižších sériích. 

Sám svých profesionálních vítězství napočítal hodně přes sedmdesát: "Na Moonlight Tour to bylo asi 60 jednodenních akcí. Na Hooters Tour myslím, že sedm čtyřdenních a šest nebo sedm třídenních."

K tomu přidejte dva zlomové triumfy na Web.com Tour v roce 2011 a nyní už dva další na PGA Tour. Ted Potter jr. skutečně ví, jak vyhrávat turnaje. A nyní se může pochlubit i pořádnými skalpy.

Vždyť v neděli za sebou nechal skutečně velká jména. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení