Žebrající děti na Web.com Tour způsobily skandál

Lee McCoy

Velkou kontroverzí skončil pro Lee McCoye turnaj Web.com Tour v jihoamerické v Kolumbii. Po turnaji vyjádřil svou frustraci nad desítkami dětských fanoušků, kteří chtěli získat jeho věci.

McCoy zahrál na posledních třech jamkách dvě bogey a propadl se z první desítky na dělené 20. místo. Po dohrání napsal na Twitter svůj údiv nad chováním dětí, které ho žádaly, aby jim rozdal své rukavičky, oblečení a dokonce i boty.

"Bylo tam asi 30 dětí, které tam byly jen proto, aby se od nás snažily zdarma získat naše věci. Takže ne, nebyl jsem zrovna vděčný, že tam byly," napsal čtyřiadvacetiletý hráč, který skončil v roce 2016 jako amatér čtvrtý na Valspar Championship na PGA Tour.

Nebyl to však jeho jediný tweet o incidentu.

Napsal také, že jedno dítě "dostalo životní lekci", když mu McCoy odmítl dát po 18. jamce své věci včetně bot. Pak začal porovnávat podmínky života ve "Spojených státech prezidenta Trumpa" s Kolumbií.

Tím, že do toho zatáhl politiku, hráč ještě více podnítil reakce některých dalších profesionálů, které McCoy svými tweety namíchnul. Tak si pak raději smazal Twitter, ale ne dříve, než to dostal pořádně "sežrat".

"Pro všechny, kteří si myslí, jak špatné je to teď ve Spojených státech, jak špatný je Trump a jak je potřeba změna, jeďte do Jižní Ameriky, chvíli tam zůstaňte a uvědomte si, jak dobře se máte," napsal také McCoy.

Hráč PGA Tour Steve Flesch mu na to odpověděl toto: "Lekce to bude jednou pro tebe, pokud se budeš i nadále vyhýbat těm dětem, kteří sní o tom, že budou jednou chodit v tvých "botách". Až od tebe nebudou nic žádat, poznáš, že tvůj čas skončil."

Dalšího kritika McCoy nejdříve zablokoval, což dotyčný komentoval ironickou poznámkou, že právě také dostal "životní lekci". A za co byl zablokován? Za tento neméně ironický tweet.

"A cenu za humanitu pro rok 2018 získává…"

"Hrál jsem profesionální golf přes 12 let a nikdy jsem nepotkal hráče, který by se na něco takového stěžoval. Dobrý pokus," komentoval McCoye Aron Price, jeho spoluhráč z Web.com Tour.

Jak vidno. McCoy si svými průpovídkami nenadělal moc nových přátel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení