Mexiko přichází o hvězdy, McIlroye následuje Day

Rory McIlroy a Jason Day

Turnaje World Golf Championship jsou jedny z nejlépe obsazených v roce. Hraje se na nich o velké peníze, a tak často přitáhnou kompletní světovou špičku, která se na ně kvalifikuje. Letošní Mexiko Championship ale má problém, počítá totiž nečekané ztráty.

Když McIlroy představil svůj kalendář do Masters, mnohé překvapilo, že nepočítá s akcí WGC-Mexico Championship. Loni se mu totiž při premiérovém ročníku turnaje v Mexiku dařilo, když skončil dělený sedmý.

Nejvíce překvapení nejspíše byli organizátoři turnaje. A to ještě nevěděli, že se nebude jednat o poslední hvězdu, která se jim v tomto roce předčasně odhlásí. Začátkem tohoto týdne totiž McIlroye následoval Day.

Ten má přitom v posledních týdnech báječnou formu. V dramatickém play-off, které se dohrávalo až v pondělí, zvítězil v Torrey Pines a v minulém týdnu skončil dělený druhý v Pebble Beach.

Jenže Day patří mezi ty golfisty, u kterých je na prvním místě vždy rodina, a tak se rozhodl, že na začátku března bude se svou matkou Dening. Ta dorazí do Států na vyšetření poté, co loni porazila rakovinu plic.

"Mexiko vynechám. Do Spojených států totiž přijede na vyšetření moje mamka, takže s ní chci strávit nějaký čas," řekl Day pro AAP.

Mimo jiné to znamená, že se Day ukáže do Masters jen na dvou turnajích, kterými budou Arnold Palmer Invitational a jamkovka ze série WGC. Neměl by to však být velký problém, v roce 2016 obě tyto akce vyhrál.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení