Cafourek má první body, z Čechů je výš jen Matuš

Jan Cafourek

Díky dělenému třetímu místu, které v rámci Pro Golf Tour uhrál Jan Cafourek na Open Casa Green Golf v Maroku, získal hráč Relmostu své první kariérní body do světového žebříčku. Momentálně je mezi českými profesionály na druhém místě, když mu patří 1443. místo.

Stále s přehledem vede Stanislav Matuš, který šel loni cestou Pro Golf Tour a rok zakončil na 698. místě žebříčku. I když v roce 2018 již 0,95 bodu ztratil, stále se nachází na 735. místě.

Jak Cafourek předeslal, že pokud se mu bude v následujících turnajích PGT dařit, zváží, že by se na třetí evropskou profiligu zaměřil a pokusil se na ní uhrát si kartu na Challenge Tour. To by samozřejmě mohlo znamenat i další postup ve světovém žebříčku.

"O body mi ale vůbec nejde," uvedl Cafourek s tím, že je bere pouze jako vedlejší efekt špičkových umístění na turnajích.

V současnosti mají uhrané body do OWGR už jen další dva Češi. Aleš Kořínek se v posledním vydání žebříčku nachází na 1653. místě (0,83 bodu), a Filip Mrůzek na 1686. místě (0,72).

Scott po sedmi letech mimo TOP 50

K zajímavým pohybům dochází na druhém konci žebříčku. Bývalá světová jednička Adam Scott neprošel cutem v Pebble Beach a vypadl poprvé od roku 2010 z elitní padesátky (51.). Na čele byl v 11 týdnů v roce 2014.

Znamená to pro něj, že momentálně nemá zajištěný start na US Open. Bude se tak muset udržet aspoň v TOP 60 v jednom z letošních dvou letních termínů, aby si v Shinnecock Hills zahrál. Pokud se Scott nevrátí po následujícím Genesis Open to TOP 50, nezahraje si ani WGC v Mexiku.

Výrazný skok zaznamenal vítěz AT&T Pebble Beach Pro-Am Ted Potter jr., který poskočil z 246. místa na 73. Dělený druhý Chez Reavie šel do 18. míst výš až to TOP 50 (43.). Stejné umístění v Pebble Beach uhrál Phil Mickelson a posunul se z 41. na 35. místo. I jemu přitom už několik týdnů hrozilo, že opustí elitní padesátku. Poslední výsledky však jeho pozici vylepšily.

Do první padesátky se podíval také Thajec Kiradech Aphibarnrat, který díky triumfu na Super 6 na European Tour vystoupal z 53. na 37. místo. Může tak pomýšlet na první major sezony v Augustě.

A jak je na tom Tiger Woods? Více méně stejně, jako před týdnem. Na Rivieru, přijede hostitel Genesis Open jako 550. hráč světa. V čele se zatím bez problémů drží Dustin Johnson, který v posledních týdnech úspěšně odráží útoky španělského dravce Jona Rahma. Třetí je Jordan Spieth. Šampon loňské sezóny PGA Tour Justin Thomas je čtvrtý.

Aktuální vydání světového žebříčku naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení