Asistent nebo hráč? Woods by rád na Ryder Cupu obojí

Tiger Woods

Návrat Tigera Woodse i Ryder Cup v Paříži, to jsou dvě velká témata roku 2018. Vyvstává logická otázka, jak to půjde dohromady. Tedy v jaké roli se Tiger na konci září v Le Golf National objeví.

Nepředpokládá se totiž, že by se Woods v týmu v nějaké roli neobjevil. Byl asistentem Davise Lova III. před dvěma lety v Hazeltine, stejně jako v loňském President´s Cupu v Liberty national u Steva Strickera.

Letos ale Woods bude chtít víc než to. Rád by se pochopitelně do nejprestižnější týmové soutěže světa vrátil i jako hráč. "Proč nemůžu mít obojí," odpověděl s úsměvem na tiskové konferenci před Genesis Open na dotaz, kterou roli by bral raději.

Ukázalo se totiž, že Woods již s letošním kapitánem Ameriky Jimem Furykem o své roli v rýmu předběžně hovořil.

"Nemyslím si, že je to vyloučené," řekl Furyk v úterý v Rivieře. "Mohlo by se to stát, ale je teprve únor. Odehrál jeden turnaj, vypadal docela solidně a my už tu mluvíme o Ryder Cupu. Jen vám ukázal, že je pořád dobrý," dodal.

Woods je momentálně na 103. místě v americkém žebříčku pro Ryder Cup. Bude se muset dramaticky posunout nahoru, než bude jasná první osmička kvalifikovaných hráčů. To bude v srpnu po PGA Championship.

Furyk ještě nejmenoval ani svůj kompletní tým asistentů. Zatím je jasné, že se po jeho boku objeví Davis Love III., který byl sám kapitánem již dvakrát. S Woodsem ale možné scénáře konzultoval již v Hazeltine a Liberty National. Později prý spolu na toto téma hovořili už jen jednou.

"To, na čem jsme se zatím dohodli, je, že necháme věcem volný průběh. Rád bych, aby byl součástí týmu. Řekli jsme si, že spojíme naše cesty, až nastane ta chvíle. V posledních několika letech byl obrovským přínosem, ať hrál nebo ne. Ale chci nejdřív vidět, jak to letos půjde," prohlásil Fury.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení