Nelly Korda je v Austrálii po 1. kole dělená třetí

Nelly Korda

Po neúspěchu Kláry Spilkové v kvalifikaci se čeští fanoušci mohou na ISPS Handa Women's Australian Open upínat alespoň k jedené z dcer legendárního tenisty Petra Kordy. A Nelly Korda začala v Adelaide skvěle, když jí po prvním kole patří dělené třetí místo.

Mladší ze sester Kordových tak opět útočí nejen na své zatím nejlepší umístění na LPGA v kariéře, kterými jsou dvě dělená pátá místa z minulé nováčkovské sezony. Do roku 2018 pak vstoupila 19letá Američanka koncem ledna dělenou šestou příčkou na Bahamách.

A skvěle to má rozehrané i při svém letošním druhém startu.

Do svého úvodního kola na hřišti Kooyonga Golf přitom nevstoupila ideálně. Po pěti parech zahrála bogey na šestce a dlouho se nemohla chytit. To se jí ale podařilo dokonale na čtyřparové osmičce, kde zahrála eagle a okamžitě se dostala do červených čísel.

Druhá devítka už v podání stále ještě náctileté Nelly byla bezchybná, se třemi berdíky na jamkách 11, 14 a 16. Výsledné skóre 68 ran (-4) stačí po čtvrtku na třetí místo, které Korda dělí s dalšími devíti hráčkami. Mezi nimi jsou i Lydia Ko nebo Caroline Hedwall.

Nejlépe ze všech vstoupila do prestižního turnaje Korejka Jin Young Ko, která se díky devíti birdie dostala sedm ran pod par hřiště. Dvě rány na ni ztrácí na druhém místě krajanka Jiyai Shin, která sice nechybovala, ale berdíků zvládla "pouze" pět.

"Mým cílem bylo zahrát kolo bez bogey. Sice jsem měla dvě, ale nebylo to špatné," usmála se po dohrání vedoucí hráčka. "Dnes jsem zahrála solidní kolo a na druhé devítce trefila několik skvělých ran. A na úvodní vlastně také, nebylo to špatné první kolo," dodala.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení