V Ománu padla dvě hole-in-one, blízko byl i Beef

Marcel Siem

Hned dvě hole-in-one byla k vidění během úvodního kola NBO Oman Open v rámci European Tour. Zatímco Angličanu Matthew Southgateovi pomohlo k tomu, že po prvním kole dělí první místo, Němec Marcel Siem ani s esem nepokořil par hřiště Al Mouj Golf.

Jedná se o první ročník turnaje, který se hraje na hřišti, kde v posledních třech letech vrcholila Challenge Tour. Letos už ale do Ománu zamířili poprvé hráči nejvyšší evropské golfové ligy a během prvního kola se jim dařilo na tříparech. Padla dvě esa a třetí vyselo ve vzduchu.

První zaznamenal na 156 metrů dlouhém tříparu 13. jamky Siem, který se díky tomu vrátil po špatné úvodní devítce s třemi bogey do paru. V závěru kola ale zahrál další dvě bogey a s +2 mu patří dělené 97. místo.

To druhý čtvrteční autor hole-in-one Southgate, který poslal míček do jamky na jednu ránu na 137 metrů dlouhé tříparové pětce, měl po dohrání svého kola mnohem více důvodů k radosti.

Díky dalším pěti berdíkům se dostal sedm ran pod par hřiště a po odehraných 18 jamkách dělí první místo s krajanem Paulem Waringem.

Blízko esa byl v prvním kole také další Angličan Andrew "Beef" Johnston, kterému chyběly centimetry na 210 metrů dlouhém tříparu jedenáctky. Musel se tak spokojt s birdie a konečným výsledkem 71 ran (-1, T35).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení