Woods prožil divoké kolo, v Rivieře ho čeká boj o cut

Tiger Woods

Začal dobře, ale pak přišla studená sprcha, ze které se chvíli dostával. Tiger Woods byl v 1. kole Genesis Open chvíli dole, chvíli nahoře, a nakonec přinesl do klubovny skóre 72 ran (+1), které stačí na dělené 63. místo. Ve vedení je dvojice Tony Finau, Patrick Cantlay (oba -5).

Když Woods zahrál hned na své první jamce, kterou byla desítka, birdie, zdálo se, že by mohl nakročit ke kolu, které by ho nastartovalo ke skvělému výsledku v Riviera Country Clubu.

Jenže pak přišla nepříjemná facka, která Woodsem otřásla.

Na pětiparové jedenáctce totiž lehce pushnul svůj drive, po kterém se vydal hledat míček do roughu. Když ale dorazil na místo, bylo mu sděleno, že míček zůstal v nedalekém stromě. Nikdo ho nenašel, Tiger se musel vrátit na odpaliště a double bogey bylo na světě.

"Nebyl jsem z toho příliš nadšený," zhodnotil po dohrání kola pro něho klíčový okamžik. "Eukalypty normálně míčky nepohlcují, ale tento ano," posteskl si Woods, který viditelně otřesený zahrál na další jamce bogey.

Povedený začátek byl fuč, přesto Tiger bojoval a díky třem birdie na následujících sedmi jamkách (plus bogey na 15) se vrátil zpátky na par. Jenže pak přišla další dvě bogey na pětce a sedmičce. Alespoň díky pátému birdie dne na předposlední osmičce došel jen za plus jedna.

Woods byl i přes trochu bláznivý den relativně spokojený. Především z týčka byl přesnější než v Torrey Pines, když trefil 8 ze 14 fairwayí v regulaci. Greeny ale naopak častěji míjel, v regulaci jich trefil pouze sedm.

"Nejsem tak daleko od toho, abych zde zahrál dobrá čísla. Musím pouze vyčistit svou skórkartu. Zahrál jsem příliš mnoho bogey. Pokud se toho vyvaruji, mohu začít svou cestu pořadím vzhůru," věří Woods.

To nejlepší z 1. kola od Tigera Woodse

Z hvězdného flightu se nejvíce dařilo Justinu Thomasovi, který se dostal dvě rány pod par a dělí sedmnácté místo. Rory McIlroy zahrál jen o ránu lépe než Woods a s parem je dělený šestatřicátý.

Úvodní kolo pak vůbec nevyšlo světové jedničce a obhájci titulu Dustinu Johnsonovi. Ten sice také začal stejně jako Tiger berdíkem na první jamce, poté ale přišla hrozivá série bogey, triple bogey, bogey na jamkách čtyři až šest, kde tak DJ ztratil pět ran.

Ve zbytku kola si polepšil jen o ránu a se skóre +3 je až na děleném 107. místě. "Byl to jeden z těch dnů, kdy dobré rány nekončí nejlépe. Zahrál jsem spoustu dobrých drivů, které skončily o stopu v roughu. A zde z roughu hrát nemůžete," okomentoval svou úvodní rundu Johnson.

Stejně jako Woods neviděl vše tak černě, jak by se mohlo zdát: "Celkově, i když jsem se dnes trápil, tak jsem hrál docela dobře. Tedy myslím, že to nebylo otřesné."

Ve vedení turnaje jsou Finau s Cantlayem, kteří si připsali shodně šest birdie a jediné bogey. Cantaly připustil, že opatrnost je v Rivieře často na místě: "Nemůžete zde jít vždy po vlajce. Ale já se zde cítím dobře. Hřiště se mi líbí, a to si myslím, že mi pomáhá."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení