Návod na hole-in-one? Dvojčata na hřišti

Matthew Southgate

V prvním kole NBO Oman Open na European Tour se stala nevídaná věc. Dva hráči zahráli hole-in-one během jednoho kola. To je sice samo o sobě zajímavé a často se to nastává, ale to nemáme na mysli. Mnohem zvláštnější je, že oběma autorům es dělají kedíky dvojčata.

Jak jsme psali ve čtvrtek, v prvním kole v Ománu trefili esa Matthew Southgate a Marcel Siem. Jak Angličan, tak i Němec mají nosiče holí se stejným příjmením. Není to náhoda. Gary a Guy Tilstonové jsou bratři, a ještě k tomu dvojčata.

Jaká je pravděpodobnost, že se něco takového stane, a ještě na turnaji European Tour? No, nevsadili bychom si na to.

"Gary mi dělá caddieho jen tento týden. Guy je zase caddie Marcela. Je hodně zvláštní, že nám oběma vytáhli ty správné hole v jeden den. Myslím, že tohle už se nikdy nestane," glosoval Southgate s úsměvem.

Tomu pomohlo eso v prvním kole k výsledku 65 a dělenému vedení. Ve druhém kole zahrál Angličan 70 ran, ale stále drží výborné umístění, když dělí druhé místo. Mohlo být ale ještě lépe, nebýt dabláče na osmnáctce.

Z bratřií Tilstonů bude v akci už pouze Gary. Siemovi totiž ani eso z prvního kola nepomohlo, aby o den později prošel cutem. Nedal ho o dvě rány, a tak bude mít Guy o víkendu volno.

V Ománu vede po 36 jamkách Francouz Matthieu Pavon, který Southgata přeskočil na čele leaderboardu o dvě rány kolem za 65. Na děleném třetím místě jsou další dva Angličané Paul Warring a Chris Wood. Na Pavona ztrácejí tři rány.

Parádní rundu za 67 zahrál také Darren Clarke, hvězda D+D REAL Czech Masters. Posunul se tak do TOP 10 na dělené 9. místo, které sdílí také s Andrewem "Beefem" Johnstonem. Ten zahrál v pátek 68 ran.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení