The Open v Irsku slibuje rekord. Rory táhne davy

Rory McIlroy na Irish Open 2012 v Royal Portrush

Před několika dny bylo oznámeno, že jubilejní 150. The Open v roce 2021 se odehraje ve St. Andrews. Bude to velká událost, ale signály naznačují, že větší zkouška čeká organizátory z R&A už o dva roky dříve v Royal Portrush v Severním Irsku, domovině Roryho McIlroye.

Golfoví fanoušci ze severu ostrova sv. Patrika svého hrdinu oddaně milují. Dohromady s významem turnaje se nejspíš poprvé v jeho 158. leté historii stane, že organizátoři vyhlásí divácký denní limit. Očekává se totiž rekordní návštěva v historii The Open.

Odhaduje se, že limit bude 50 000 diváků na den. Číslo je zvažováno s ohledem na stávající obrovský zájem o vstupenky a s odhadem, že na domácím majoru bude Rory McIlroy ve vrcholné formě. Navíc se The Open vrátí do Severního Irska po 70 letech.

Denní návštěva na nejstarším majoru světa se pravidelně pohybuje okolo 40 000 lidí. V roce 2014, kdy v Hoylake vyhrál právě McIlroy, prošlo branami posledního kola 42 000 lidí. Kolik lidí by asi přišlo, pokud by příští rok v Royal Portrush útočil opět na vítězství?

Ledacos organizátorům napovídají čísla z roku 2012, kdy se na stejném místě hrálo Irish Open v rámci European Tour. Tehdy navštívilo turnaj více než 130 000 fanoušků.

Není pochyb o tom, že na The Open to bude mnohem víc.

"Nejde jen o kompaktnost místa. Co fanoušci doopravdy chtějí, je být hráčům co nejblíž. Pak záleží na tom, kolik lidí se skutečně dostane do komplexu a kolika lidem můžeme opravdu poskytnout tento zážitek. Je před námi spousta práce," uvedl šéf R&A Martin Slumbers.

"Odhadujeme, že přijede také spousta Američanů, speciálně těch, kteří tam budou poprvé. To znamená velký dav, který bude o to větší, pokud bude hrát Rory dobře."

Při loňském vítězství Jordana Spietha prošel branami Royal Birkdale rekordní počet diváků pro The Open hrané v Anglii (235 000). Byla to třetí největší návštěva v historii po The Open ve skotském St. Andrews v roce 2000 (239 000) a v roce 2015 (237 000).

V Royal Portrush už naplno běží přípravy. Staví se zázemí a infrastruktura, které zahrnují kapacitu přibližně 20 000 sedících diváků za den. Další desítky tisíc si užijí turnaj vstoje.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení