Woods se trápil na týčku i greenech, minul cut o 4 rány

Tiger Woods

Před turnajem mluvil o tom, že je připravený na PGA Tour vítězit. V tomto týdnu to ale rozhodně nebude. Tiger Woods nezvládl druhé kolo Genesis Open a s celkovým skóre +6 skončil mezi poraženými.

Ani v prvním kole to nebylo úplně ono, ale ve čtvrtek Tiger poztrácel na hřišti jen jednu ránu. V pátek to bylo mnohem horší, což mrzí o to více, když byl po pěti jamkách jednu ránu pod parem.

Jenže pak se jeho hra rozsypala jak domeček z karet. Během celého dne trefil jen čtyři ze čtrnácti fairwayí a na greenech spotřeboval 32 puttů.

"Dnes jsem skutečně nehrál moc dobře. Všechny rány z týčka jsem minul vlevo a neputtoval jsem dobře. Na greenech jsem se necítil příliš dobře," přiznal Woods.

Když zahrál birdie na desítce, polepšil si na výsledek plus jedna pro kolo a celkově plus dva v turnaji, což by na postup do finálových kol stačilo.

Jenže pak přišly tři bogey v řadě na jamkách 11 až 13 a bylo po nadějích. Další bogey na šestnáctce bylo pověstným hřebíčkem do rakve.

"Už při rozehrání jsem se necítil dobře při puttování. Greeny jsou zde rychlé a členité, což jsem věděl. Potřebujete tak končit míčkem pod jamkou. Když na takovýchto greenech končíte nad ní, je pouze štěstí, když dáte putt. Já ale končil nad jamkou, a to mě odstřelilo," dodal Tiger.

Pro Woodse se jedná o teprve 25 neudělaný cut z 330 kariérních startů na PGA Tour. V Riviera Country Clubu se ale bude pohybovat i o víkendu, když je hostitelem turnaje.

Kromě potřebných oficialit bude samozřejmě i trénovat. Na vše se navíc snaží nahlížet v pozitivním duchu: "Jsem jak potěšen, tak nepotěšen z některých věcí. Je fajn být znovu ve hře a moci hrát, trénovat po každém kole. To jsem leta nemohl."

"Je zde ale nekonzistentnost. Co mě zdobilo po skoro celou kariéru bylo, že jsem trefoval míček se svými železy na úroveň jamky, a to se mi nedaří. Wedge jsou fajn, ale normální rány železy, které jsem po většinu kariéry trefoval přesně, tu zatím nejsou," připustil Woods, který má v plánu hrát hned příští týden na Honda Classic.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení