Watson může ukončit období sucha, DJ už je v TOP 10

Bubba Watson

V sudých letech se Bubbu Watsonovi v Riviera Country Clubu daří. Genesis Open vyhrál v roce 2014 i 2016 a velmi dobře to má rozehrané také letos, když po třetím kole vede. Náskok v čele však má minimální a v elitní desítce už nahání strach i Dustin Johnson.

Watson může ukončit své období vítězného sucha v místech, kde před dvěma lety začalo. Právě na Genesis Open totiž získal svůj poslední titul na PGA Tour, když se loni v zámoří trápil.

Ve FedEx Cupu skončil až na 75. místě, což je jeho nejhorší umístění v kariéře. A příliš se mu zatím nedaří ani letos. Po šesti nevýrazných turnajích je až na 166. místě pořadí.

Teď si ale může výrazně polepšit.

Po kolech za 68, 70 a 65 ran je s celkovým skóre -10 v Kalifornii ve vedení. Na prvním místě však má na druhého Patricka Cantlayho náskok jediné rány. O další ránu zpět je čtveřice hráčů na děleném třetím místě.

"Čím těžší jsou mé rány, tím více jsem schopný se na ně soustředit. Když mám na co myslet, dokážu se na golf soustředit velmi dobře," připustil Watson, že mu právě proto těžké hřiště v Rivieře sedí.

V neděli se může stát teprve třetím hráčem historie, který zde vyhraje turnaje Genesis Open minimálně potřetí. Před ním se to podařilo pouze Benu Hoganovi a Lloydu Mangrumovi. 

Zabránit se mu v tom pokusí některá velká jména, která budou ve finálovém kole útočit ze zadních pozic. Dělený třetí je po třetím kole Graeme McDowell a na děleném osmém místě se ztrátou čtyř ran jsou mimo jiné Justin Thomas a obhájce titulu Dustin Johnson.

Ten se do reálného boje o titul vrátil až na druhé devítce třetího kola, na které si polepšil o šest ran na průběžné skóre -6. Děkuje za to eaglu na jedničce a dalším čtyřem birdie, DJ totiž startoval na desáté jamce.

"Po obrátce jsem se podíval na AJe a řekl - máme 27 jamek na to ukázat, jak jsme dobří. Na tomto hřišti se můžeme dostat zpět do hry, pokud budeme hrát dobře," prozradil Johnson své myšlenky během 3. kola.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení