Těžká pátá jamka v Augustě se prý ještě prodlouží

Augusta 5. jamka

Jedna z nejtěžších jamek v Augustě možná bude ještě těžší. Čtyřpar páté jamky dělá už tak hráčům během Masters velké problémy, už v příštím roce prý navíc získá ještě pořádných pár metrů do délky.

O všem informoval web Augusta Chronicels, podle kterého přibude nové odpaliště speciálně pro Masters, které jamku prodlouží o 20 až 30 yardů. Týčko by se tak přesunulo až za Old Berckmans Road.

Ještě větší obtížnost jamky přitom není jediným hlavním důvodem. Tím je i časté "ucpání" prostoru mezi greenem čtvrté jamky a aktuálním odpalištěm pětky, které jsou od sebe vzdáleny jen pár metrů.

Old Berckmans Road přitom byla od roku 2015 během turnaje uzavřena, nyní se ale řeší také drobné úpravy na ní, aby nebránila výstavbě a následnému provozu na odpališti páté jamky.

Mluvčí Augusty však ještě upozornil, že žádné definitivní rozhodnutí v tomto směru ještě nepadlo a že vypracované plány jsou zde především proto, aby lidé v klubu mohli prozkoumat všechny možnosti.

"Vždy se díváme na určité jamky za účelem zlepšení hřiště. Nyní máme skvělou příležitost díky tomu, že už vlastníme Old Berckmans Road. Jelikož se dotýká některých jamek, tak nám to dává možnost ne předělat, ale prodloužit některé jamky," řekl během loňského Masters končící šéf klubu Billy Payne, kterého v říjnu nahradil Fred Ridley.

Pátá jamka je dlouhodobě pátou nejtěžší jamkou Masters s průměrným skóre 4,27 od roku 1934. Nejtěžší je čtyřpar desítky (4,31), po kterém následují dvě úvodní jamky slavného Amen Corner (11 - 4,29, 12 - 3,29). Na pátém místě je třípar čtvrté jamky (3,29).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení