V Ománu vyhrál Luiten, už myslí na Ryder Cup

Joost Luiten

Dramatické finálové kolo NBO Oman Open pro sebe rozhodl na druhé devítce Nizozemec Joost Luiten, který se tak raduje ze svého šestého titulu na European Tour v kariéře. Se skóre -16 za sebou nechal o dvě rány Chrise Wooda, třetí skončil o další ránu zpět Julien Guerrier.

Luiten dělil vedení i po 3. kole, a tak byl členem finálového flightu. Když měl za sebou v neděli polovinu kola, dělily deset nejlepších hráčů čtyři rány. V samotném závěru už se ale rozhodovalo pouze mezi Luitenem a Woodem, který rozhodl tím, že zahrál bogey na předposlední jamce.

Rozdíl mezi dvěma nejlepšími byl v tu chvíli dvě rány, což si už zkušený Nizozemec v závěru pohlídal. Z turnajového titulu na nejvyšší evropské sérii se radoval po dlouhých dvou letech, když naposledy uspěl na domácím KLM Open v roce 2016.

"Právě kvůli tomuto hrajete golf, abyste drželi v ruce trofeje. Byl to skvělý týden," pochvaloval si Luiten, který se díky vítězství posunul do elitní desítky pořadí Race to Dubai a zajistil si začátkem března start na prestižním turnaji Mexico Championship ze série WGC.

To nejlepší z finálového kola Joosta Luitena

Ve svých 32 letech už moc dobře ví, co obnáší uspět na European Tour: "Vždy je těžké zde vyhrát. Je zde spousta skvělých hráčů, kteří na vás vytvářejí tlak. V závěru jsem trefil několik skvělých ran, proměnil několik dobrých puttů a byla to fajn bitva s mým kamarádem Woodym."

"Potřebuji ale ještě vyhrát další dva turnaje, abych se dostal do týmu pro Ryder Cup. Je tak pro mě skvělé takto vstoupit do tohoto roku," dodal Luiten a odhalil svůj hlavní cíl pro rok 2018.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení