Rána pro návrat golfu na OH! McIlroy zvažuje, že kvůli zice nepojede

Rory McIlroy

Tohle už začíná být vážné. Po několika omluvenkách, které už od nejlepších světových golfistů přiletěly, je v ohrožení s ohledem na účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru první skutečně velké jméno. Po vítězství na Irish Open vyjádřil pochyby nad svou přítomností na OH také třetí hráč světa Rory McIlroy.

Už dříve oznámila pětice kvalifikovaných hráčů, že do Ria neodcestuje. Adam Scott, Louis Oosthuizen a Charl Schwartzel z důvodu příliš našlapaného kalendáře, Vijay Singh s Marcem Leishmanem pak vyjádřili obavu z viru zika, kvůli kterému prý raději zůstanou doma.

 

A stejný důvod možné absence vyjádřil v rozhovoru pro BBC také McIlroy.

"V následujících letech přijde okamžik, kdy (se snoubenkou Ericou Stoll) začneme přemýšlet o rodině. Právě teď jsem na to připravený a nechci, aby to cokoliv mohlo ovlivnit," řekl jasně bývalý první hráč světa, který se nyní dívá na záda Jasonu Dayovi a Jordanu Spiethovi.

Když přišla logická otázka, jestli je zde proto šance, že do Ria nepojede, McIlroy zareagoval jasně: "Ano. Právě teď se o to začínám hodně zajímat."

Připomeňme, že zika je vir, který přenášejí komáři a vysoké riziko představuje především pro těhotné ženy, jejichž dětem může způsobit těžkou vývojovou poruchu mikrocefalii. V loňském roce pak propukla jeho epidemie právě v jihoamerických státech.

McIlroy přiznává, že se pro něho nejedná o lehké rozhodnutí. "Čím více se to blíží, tím větší mám chuť se porvat o zlato. Zároveň toho ale hodně čtu o zice a některé články píší o tom, že to bude možná ještě horší, než se říká. Určitě budu situaci sledovat."

Pokud by se McIlroy skutečně rozhodl neodcestovat na olympijský turnaj, byla by to pro golf, který se na OH představí poprvé od roku 1904, velká rána. Nezájem hvězd by totiž mohl mít nepříznivý dopad na dlouhodobé setrvání golfu mezi olympijskými sporty.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení