Únorové probuzení. Phil Mickelson je zpátky na špici

Phil Mickelson

Phil Mickelson už může opět pomýšlet na turnajový titul, první od senzačního vítězství na The Open v roce 2013. Nejistota z předešlé sezony je zdá se pryč, v posledních týdnech našel Lefty ztracenou formu se sebevědomím a opět bavíc své golfové fanoušky.

V minulé sezoně to nebylo ono. Mickelson si na PGA Tour připsal jen pět umístění v TOP 10 a ani jedno na "bedně". I proto mu ještě v lednu hrozilo, že poprvé po 24 letech opustí elitní padesátku světového pořadí.

Teď už ale opět vstoupá vzhůru. 

Mohou za to tři turnaje v posledních třech týdnech, kdy neskončil hůře než dělený šestý. Něco podobného se mu přitom podařilo naposledy v roce 2007, tedy před jedenácti lety!

V lednu přitom zlepšení nálady u Leftyho nic nenasvědčovalo. Na CareerBuilder Challenge nejprve nedal cut a poté na Farmers Insurance Open kvůli pokaženému víkendu skončil až na děleném 45. místě.

Jenže v únoru je to úplně jiný příběh!

Nejprve dělené páté místo na WM Phoenix Open, následně dělená druhá příčka v Pebble Beach a naposledy dělené šesté místo v minulém týdnu na Genesis Open. Lefty je na turnajích zpět ve hře o tituly.

To nejlepší z 3. kola Phila Mickelsona na Genesis Open

"Má hra jde nahoru," připustil po další povedené akci v Riviera CC. "Hraji teď tak dobře, že jsem ve hře týden co týden. Momentálně jde o pár ran tady a támhle, které mě dělí od vítězství. Už se ale nehledám," dodal.

Mickelson tak opět stoupá žebříčkem vzhůru, když si v jeho posledním pondělním vydání polepšil o tři místa na 32. pozici. Cítí, že za to může děkovat především zlepšenému puttování a drivování.

"Myslím, že je pro mě důležité, že pokud mám jet do Augusty opět s myšlenkami na vítězství, tak musím vyhrát už předtím. Pokud se to ale nestane, tak se tak nestane, hodně by mě to ale nakoplo," přiznává Lefty.

Masters už vyhrál třikrát, a tak ví, co je potřeba k tomu, aby měl člověk šanci zvítězit: "Pokud chcete pomýšlet na titul z majoru, tak potřebujete hrát dobře pod palbou a hrát tak, abyste mohli vyhrávat turnaje."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení