Fanoušci a Woods? McIlroye bolela hlava, Thomas žasl

Tiger Woods

Bylo jasné, že návrat Tigera Woodse k (pravidelnému) soutěžnímu golfu vzbudí obří zájem fanoušků. Jejich chování ale podle některých začíná být neúnosné. Sílu davu pocítili naposledy Rory McIlroy a Justin Thomas, kteří šli s Tigerem na Genesis Open v jednom flightu.

Nikdo další nedostal šanci to poznat, Woods totiž po nepovedeném druhém kole neprošel v Riviera Country Clubu cutem, a o víkendu si tak už plnil pouze své povinnosti v roli hostitele. Přesto byl i o víkendu velkým tématem, alespoň pro McIlroye s Thomasem.

Jako první se ke dvěma kolům stráveným po boku legendárního amerického golfisty vrátil McIlroy, který po nich dost možná potřeboval speciální dávku Ibalginu. Proč? "Normálně mě po tom všem bolela hlava," nechal se slyšet desátý hráč světového žebříčku.

Na mysli měl neuvěřitelný hluk, který davy lidí kolem jejich flightu ve čtvrtek a pátek způsobily. A nešlo pouze o hluk, ale o to, kdy přicházel. Nejen podle McIlroye v nejméně vhodnou dobu.

"Přísahám, že hrát před tím vším vás stojí půl rány na kolo za den oproti zbytku startovního pole. To dělá dvě rány na turnaj jen proto, co všechno se kolem vás děje," popsal Rory skutečnost, že blázinec kolem Woodse není lehké na hřišti úplně eliminovat.

McIlroy přitom doufá, že se vše postupem času uklidní: "Snad to všechno trochu utichne s ohledem na to, že bude více hrát a už nebude takovou novinkou, že je zpátky a hraje. Protože je to... Je to vyčerpávající."

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Fanoušek řval na Woodse, pak byl vyveden

K severoirskému golfistovi se následně přidal také Thomas, který dokonce označil chování fanoušků za naprosto neakceptovatelné.

"Víte, já bohužel chápu, že se to děje. Přál bych si, aby ne, aby si lidé nemysleli, že je zábavné křičet a dělat další věci, když se snažíme trefit ránu a hrát. Jak jsem ale řekl, je to toho součástí," ví smířený Thomas.

Rád by přitom fanouškům něco poradil: "Mám za to, že si myslí, že to je zábavné. Možná pro ně, a samozřejmě každý na to může mít jiný názor a já na to možná až příliš reaguji. Když to ale lidé nenačasují a udělají to druhému do švihu, tak je to skutečně absolutně neakceptovatelné."

"My tady hrajeme o opravdu hodně peněz, hodně bodů a může se stát spousta věcí. Až se něco podobného stane někdy v budoucnu ve chvíli, kdy půjde o hodně, tak to budeme nenávidět," dodal Thomas.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení