Watson dokonal hattrick, i díky spěchu na WC

Bubba Watson

Na jubilejní desáté vítězství na PGA Tour v kariéře si Bubba Watson musel počkat dva roky. Ale stálo za to. V neděli potřetí v kariéře vyhrál Genesis Open v Riviera CC, když se skóre -12 zvítězil o dvě rány.

Watson za sebou nemá nejlepší golfové období. V minulé sezoně se mu vůbec nedařilo a ve FedEx Cupu skončil až na 75. místě, nejhůře v kariéře. A ani vstup do nové sezony nebyl ideální, když po šesti odehraných turnajích mu patřila v pořadí série až 166. pozice.

Vše ale zlomil v pro sebe oblíbeném kalifornském prostředí.

V Rivieře slavil turnajový titul už v letech 2014 a 2016. V minulém týdnu se nejprve naladil na vítěznou vlnu během utkání celebrit v rámci All-Stars Game basketbalové NBA, a o víkendu si pak došel pro důležité vítězství.

"Hodně to pro mě znamená. Mým cílem bylo vždy vyhrát desetkrát," přiznal s trofejí v ruce populární Bubba, který o svém jubilejním vítězství rozhodl takřka bezchybným výkonem na druhé devítce finálového kola.

Rozhodující moment přišel na tříparu čtrnáctky. Watson na ní trefil bunker a ještě na odpališti se zeptal parťáka z flightu Camerona Smithe, kde je nejbližší toaleta. Dostalo se mu odpovědi, že u dalšího odpaliště.

"Jestli to vydržíš, tak ještě zahrajeme dvě rány a můžeš jít na záchod," řekl mu Smith. Watson ale nemínil tak dlouho čekat: "Ne, pošlu to do jamky a rovnou půjdu." Jak řekl, tak udělal.

Ještě před tím ale řešil nakonec klíčovou ránu v bunkeru se svým kedíkem, kterého se zeptal, jestli je možné zastavit míček někde poblíž jamky. "Chlape, už si docela dlouho nedal bunker shot," řekl mu kedík Ted Scott.

Když poté míček skončil v jamce, Watson po oslavném zatnutí pěsti přišel ke Scottovi s tím, že to přivolal. "Ne, ty jsi to přivolal," oponoval Smith.

Ať už to přivolal kdokoliv, Watson mohl zamířit na WC s vědomím, že čtyři jamky před koncem vede o dvě rány. Díky dalšímu birdie na sedmnáctce pak svůj náskok před Kevinem Na a Tonym Finauem udržel a mohl slavit.

Levoruký ranař si díky vítězství nejen že připsal na své konto 1 296 000 dolarů, ale také si výrazně polepšil ve FedEx Cupu, ve kterém se posunul na 18. místo. Navíc si s blížícím se Masters pořádně zvedl sebevědomí.

Asi víte, co to může znamenat. Že by další hattrick?

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení