Zase to tempo hry! Na doklepával míček přes minutu

Kevin Na

Tohle už přestává být vtipné. A nejhorší na tom je, že s tím nikdo nic nedělá. Poslední turnaj PGA Tour se ve finálovém kole opět potýkal s neuvěřitelně pomalým tempem hry, kterou brzdili především dva hráči - jako obvykle Kevin Na, ke kterému se přidal Patrick Cantlay.

Američan Na je svým šnečím tempem pověstný, tresty se mu ale nějakým zázrakem vyhýbají. To, co však předvedl v neděli na greenu desáté jamky při doklepnutí míčku do paru, to už je do nebe volající. 

Na vše upozornil na svém twitterovém účtu bývalý anglický reprezentant v kriketu a vášnivý golfista Kevin Pietersen, který následně nejen na sociální síti rozproudil vášnivou debatu.

Na potřeboval více jak minutu na více méně snadné doklepnutí míčku do paru. "Byl jsem často nervózní a pomalý, tohoto kluka bych ale předhonil. Bylo to směšné. Šnek," zareagoval třeba Tony Johnstone, bývalý hráč European Tour a dnes komentátor Sky Sports.

Vše vyvrcholilo tím, že když Kevin Na v rámci předposledního flightu odpálil svůj míček na osmnáctce, předchozí flight už byl dávno v klubovně.

Ano, jde o velké peníze, ale stále jsou zde pravidla, která by se měla dodržovat. A když pak vidíte, jak v roce 2013 školí na Masters 14letého amatéra Tianlang Guana trestnou ranou za pomalou hru, a mnohem větším borcům pravidelné šnečí tempo prochází, jen kroutíte hlavou.

Kevin Na nebyl jediným hráčem, který si v neděli dával se svými ranami na čas. Pozornosti neunikly ani neuvěřitelné dlouhé rutiny před jednotlivými ranami v podání Patricka Cantlayho, který šel dokonce ve finálovém flightu. Ani to rozhodčím nevadilo.

Pomalá hra přitom podle mnohých doslova "zabíjí" golf. Kola dlouhá více jak pět hodin jsou pro televizní diváky nekoukatelná, navíc podobná nuda ani nemá potenciál přilákat ke golfu nové hráče.

"Přistihl jsem se, že fandím Patricku Cantlaymu, aby na každém greenu proměnil svůj první putt. Protože pak nemusíme čekat na to, až zahraje druhý," oglosoval vše novinář John Huggan, píšící třeba pro Golf Digest.

Situace z Genesis Open navíc nebyla na PGA Tour ničím výjimečným. S tempem hry se potýká prakticky každý turnaj a třeba na konci ledna si JB Holmes vybíral svou hůl pro jednu ránu dlouhé čtyři minuty!

"Ale vždyť jsem pořád hrál o vítězství a tohle k tomu patří. Bylo to mezi pětkou dřevem, o které jsem si nemyslel, že dojde na green, a trojkou, u které jsem se obával, že přestřelím," snažil se tehdy Holmes obhájit.

Neúspěšně, i on to na internetu schytal, a to také od svých spoluhráčů.

Všechny se pak snažil obhájit před veřejností Daniel Berger: "Většina hráčů na Tour není pomalá, ale kvůli těm několika pomalým máme špatnou reputaci všichni." Otázkou je, proč to nikdo dlouhodobě neřeší.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení