Výsledek neodpovídá mé hře, lituje Rory McIlroy

Rory McIlroy

Letos za sebou má čtyři turnaje. Zatímco v úvodu to na European Tour vypadalo, že se Rory McIlroy brzy vrátí na vítěznou vlnu, ze které loni vystoupil, poslední týdny na PGA Tour už tak optimistické nebyly. Přesto se aktuálně desátý hráč světa snaží být pozitivní.

V lednu byl dvakrát blízko turnajovému titulu na Blízkém východě. Nejprve skončil dělený třetí v Abú Zabí a poté druhý v Dubaji. Po loňském trápení se zdálo, že McIlroy někdo polil živou vodou.

Jenže únorové přemístění do Spojených států Roryho přibrzdilo. Nejprve neprošel cutem v Torrey Pines a v minulém týdnu dosáhl pouze na dělené dvacáté místo. A to ještě díky dvěma birdie na posledních dvou jamkách. 

McIlroy tak má za sebou přesně polovinu naplánované turnajové přípravy před Masters, kde bude v dubnu opět usilovat o uzavření kariérního Grand Slamu. Se střídavými úspěchy.

"Cítím, že pozice, na které jsem skončil, nereflektuje to, jak jsem hrál. Mám pocit, že jsem hrál lépe, než abych skončil kolem 25. místa," řekl McIlroy novinářům trochu zklamaně po Genesis Open. 

Jinak byl s tím, čím se v Riviera Country Clubu prezentoval, spokojený: "Mám ze své hry dobrý pocit. Potřebuji ji pouze na pár místech vypilovat. Většina věcí je ale dobrá."

V tomto týdnu se, stejně jako třeba Tiger Woods, představí na Honda Classic. Turnaji, kde v roce 2012 získal svůj třetí zámořský titul, díky kterému se poprvé v kariéře stal světovou golfovou jedničkou.

A na co se těší nejvíce? Na trávu Bermuda, která je na greenech hřiště Champion resortu PGA National: "Je fajn být zpět na Bermudě, která je trochu pravdivější než to, na čem jsme hráli v posledních týdnech."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení