VIDEO: Za 36metrový putt si z veletrhu odvezl 2 miliony

30metrový putt

Po 28 let je možné se na golfovém veletrhu v Minnesotě přihlásit za 5 dolarů do puttovací soutěže a zkusit štěstí. Výhru 100 000 dolarů za trefený putt dlouhý 120 stop si ale ještě nikdo neodvezl. Až teď.

Obrovskou kliku a také přesnost měl v rukách devětačtyřicetiletý Paul Shadle, který více než třicetimetrový putt (přesně 36,5 metru) zavěsil do jamky. Vyhrál hlavní cenu 100 000 dolarů (více něž 2 miliony korun).

Svůj putt poslal po umělém a značně nerovném trávníku na dráze obklopené diváky, kteří stejně jako on vybuchli nadšením, když se míček dokutálel do jamky. Autor úspěšného pokusu však na rozdíl od přihlížejících vyhrál i pořádnou sumu peněz.

"Když jsem trefil ten putt, byl to ohlušující rachot. Z následujících 30 vteřin si nic nepamatuju," glosoval šťastný autor svůj úspěšný pokus pro stanici WCCO-CBS Minnesota.

Trefu má dobře zdokumentovanou.

Přihlížející jeho putt natočili z několika úhlů.

Podle serveru twincities.com je Shadle firemní pilot z Rosemountu v Minnesotě. Z výhry však uvidí v hotovosti jen 25 tisíc dolarů. V ceně zbylých 75 tisíc dostane pontonovou rekreační loď.

Na Minnesota Golf Show si mohou zájemci koupit vstupenku k účasti ve hře za 5 dolarů. Za tuto cenu si pořídí tři pokusy. Část výtěžku jde charitativní organizaci First Tee Foundation.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení