Woods má jistý Ryder Cup, minimálně jako asistent

Tiger Woods a Notah Begay III

Tiger Woods se stal členem amerického týmu pro Ryder Cup 2018 v Paříži. Kapitán Jim Furyk, který bude usilovat o první americké vítězství na soupeřově půdě po 25 letech, ho přidal do svého týmu zástupců společně se Stevem Strickerem.

Jmenování Woodse vice kapitánem bylo očekávané. Furyk i Woods na toto téma hovořili separátně s médii před Genesis Open a z Furykových slov bylo patrné, že minimálně tato role Woodse v Le Golf National nemine.

Definitivně to Furyk potvrdil v úterý v Palm Beach Gardens na Floridě, dějišti Honda Classic, kde bude startovat i Woods. Předtím jmenoval Davise Lova III. jako svého prvního zástupce. Čtvrtého oznámí až před bienálním utkáním letos v září.

Přidání Woodse a Strickera do týmu znamená, že vedení amerického týmu bude mít velmi podobné složení, jako v roce 2016, kdy v Hazeltine Američané porazili Evropu jasně 17:11. I tehdy u toho byli Love III. jako kapitán a jeho asistenti Furyk, Woods, Stricker a Tom Lehman.

Pro Woodse to tedy bude druhá role zástupce. Kromě toho byl ještě loni asistent Strickera při Presidents Cupu v New Jersey, kde Amerika deklasovala zbytek světa kromě Evropy.

"Jsem nadšený, že mohu opět sloužit týmu v této roli a děkuji Jimovi za jeho přátelství, důvěru a podporu," uvedl Woods v prohlášení. "Mým úkolem je vytvářet tým, ale cokoliv se letos na hřišti stane, nezabrání mi udělat maximum proto, abych nám Ryder Cup pomohl obhájit."

Woods tím "cokoliv" nejspíš myslel i to, že má ambici nebýt v Paříži pouze v roli asistenta kapitána. Rád by byl členem týmu i jako hráč, což ostatně přiznal i minulý týden v Rivieře.

"Proč nemůžu mít obojí," odpověděl před Genesis Open na dotaz, kterou roli by bral raději. Pak ale neprošel cutem a s jeho aktuálním pořadím v žebříčku amerického týmu to spíš vypadá, že pokud by hrál, musel by být jedním ze dvou hráčů, které si do týmu vybere přímo Furyk.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení