Garcia přiznal: Po Masters jsem byl až příliš hladový

Sergio Garcia

Obvyklá mistrovská kocovina se nevyhýbá ani golfistům. Loni se o tom přesvědčil také Sergio Garcia, který se po vytouženém vítězství na Masters několik měsíců herně i výsledkově hledal. Španělský golfista nyní odhalil proč tomu tak podle něho bylo.

Garcia získal loni v dubnu v Augustě svůj premiérový major titul v kariéře. Místo do pohody ale sám sebe dostal svým životním vítězstvím do stresu, ze kterého se dokázal vymanit až na podzim.

"Byl jsem hladový nebo možná ještě hladovější než předtím. Od The Players až zhruba do poloviny play-off FedEx Cupu jsem tak strašně chtěl hrát dobře," přiznal Garcia.

Tím si na sebe podle vlastních slov vytvořil až příliš velký tlak, se kterým se během turnajů nedokázal vyrovnat. Místo toho, aby na vítězství z Augusty stavěl, tak mu spíše zbytek sezony rozbořilo.

"Proto byla má hra v některých kolech velmi dobrá, a potom v dalších už až tak dobrá nebyla. Vytvořil jsem si na sebe tlak navíc," řekl populární Španěl, který tak musel něco změnit.

A tak si přenastavil své myšlení a více se uvolnil: "Řekl jsem si, že musím jen dělat to, co dělám. Že hraji dobře, dokonce skvěle, takže si pouze musím věřit a zůstat u toho. Věci pak najednou byly zase jednodušší."

Znovuzískanou pohodu potvrdil Garcia triumfem na domácím Andalucia Valderrama Masters. Do nového roku pak vstoupil vítězstvím v Singapuru. V tomto týdnu se pak letos poprvé ukáže na PGA Tour.

Do turnaje Honda Classic vstoupí ve floridském resortu PGA National ve čtvrtek ráno místního času na desáté jamce, když jeho parťáky pro úvodní dvě kola jsou Justin Thomas a Daniel Berger.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení