Jessica Korda vede po 1. kole turnaj LPGA v Thajsku

Jessica Korda

Lepší vstup do sezony si Jessica Korda ani nemohla přát. Na svém prvním turnaji v roce 2018 totiž po 1. kole vede, když se na Honda LPGA Thailand po čtvrtku dělí o vedení s dalšími třemi hráčkami. Dobře začala také její mladší sestra Nelly, zatím dělená třiadvacátá.

Korda si prodloužila volno mezi sezonami, když v prosinci podstoupila operaci úst. Od ledna se ale pečlivě chystala na návrat a do nové sezony vstoupila tak, jak se s tou uplynulou rozloučila - výtečným výsledkem. 

Na posledních dvou turnajích v roce 2017 totiž obsadila dělené třetí a druhé místo a na podobné umístění to má po úvodní rundě rozehrané také v Thajsku. Se skóre -6 totiž dělí první místo s Minjee Lee, Lexi Thompson a domácí Moriyou Jutanugarn.

A mohlo být ještě lépe! Na tříparové šestnáctce totiž starší dceři legendárního českého tenisty Petra Kordy chyběly jen tři otáčky míčku, aby zaznamenala hole-in-one! I tak ji ale skvělá rána nakopla a na posledních dvou jamkách zahrála eagle a birdie.

Jednalo se pro ni o druhý eagle dne, když ten první zaznamenala hned na první jamce. Celkem si připsala ještě šest berdíků, dvě bogey a jednoho dabláče na šestce. Divoké to bylo halvně v úvodu a závěru kola.

"Hodně jsem si odpočinula, ale už jsem moc ráda, že mohu být zde a znovu trefovat rány. Loni jsem měla skvělý závěr roku, čeho bych se chtěla chytit. I proto je dnešní úvod skvělý," řekla pro dohrání Jessica.

Ta může mít radost také z povedeného vstupu do turnaje v podání její mladší sestry Nelly. Ta se ve čtvrtek dostala po výrazně klidnějším kole se čtyřmi birdie a dvěma bogey dvě rány pod par a prozatím dělí 23. místo.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení