Woods byl na sebe pyšný, na úvod zahrál v paru (T21)

Tiger Woods

Jsou hřiště, kde zahrát v paru je úspěch i pro ty nejlepší golfisty světa. Champion Course v resortu PGA National je jedním z nich, a tak se není co divit, že Tiger Woods byl po prvním kole Honda Classic spokojený. V jeho případě navíc nešlo pouze o výsledek.

Zatímco v minulém týdnu se Tigerovi na západním pobřeží USA vůbec nedařilo, tento týden je to na východním pobřeží zatím úplně jiný příběh. V prvním kole skoro nechyboval, a když, tak snesitelně.

"Cítím, že už nejsem tak daleko. Dnes jsem na sebe opravdu pyšný, protože se mi dařilo míjet míček do správných míst. V LA se mi to nedařilo," zhodnotil své první kolo na Honda Classic Woods.

Výsledkově ve čtvrtek zaváhal pouze na dvou jamkách. Nejprve po trojputtu na šestnáctce zapsal bogey a poté na pětiparové trojce dokonce dabláče, když skončil dvakrát v bunkeru v těžkých pozicích.

Jinak to ale bylo výrazně lepší než na Genesis Open. Po dvou birdie v úvodu (11, 13) dokonce chvíli dělil se skóre -2 vedení. Třetí birdie dne na čtyřce ho nakonec vrátilo alespoň na par a dělenou 21. příčku.

To nejlepší z 1. kola Tigera Woodse

"Mám pocit, že jsem míček trefoval velmi dobře, což je zde docela těžké. Musel jsem s míčkem pracovat v obou směrech, jak občas pod větrem, tak vysoko ve vzduchu. Celý den se mi to dařilo a z toho mám radost," přiznal Woods, který trefil v regulaci polovinu fairwayí a 10 z 18 greenů.

Nejdůležitější pro něho bylo, že ani jednou neskončil ve vodě, která v PGA National míčky doslova přitahuje, především pak v Medvědí pasti, jak se přezdívá sérii jamek 15, 16 a 17.

Zlepšení Tigerovy hry si všiml také Brandt Snedeker, jeho parťák ve flightu, který s ním hrál také koncem ledna ve třetím kole v Torrey Pines na Farmers Insurance Open, kde skončil Tiger třiadvacátý.

"Jeho hra železy je dnes výrazně lepší než v Torrey. Co jsem ale čekal. Zde je to mnohem těžší. Ani ne tak z týčka, moc drivů zde nehrajete, ale příhry do greenu jsou mnohem těžší," ví Snedeker.

A čeho si ještě všiml? "Velmi dobře kontroloval svůj míček. Trefil také spoustu dobrých ran, kterých v Torrey ještě nebyl schopný, protože nebyl rozehraný. Bylo fajn sledovat, jak mu míček létá, jak trefuje menší cuty a tříčtvrteční rány a další věci, na které jste od něho zvyklí."

Ve vedení turnaje jsou po prvním kole se skóre mínus čtyři Alex Norén s Webbem Simpsonem. O ránu zpět jsou na děleném třetím místě mimo jiné Justin Thomas a Louis Oosthuizen. Tiger tak příliš neztrácí.

Stejně jako on jsou na děleném 21. místě a tedy v paru Graeme McDowell nebo Tommy Fleetwood. Za plus jedna začal obhájce titulu Rickie Fowler (T36), ještě o ránu hůře na tom jsou Sergio Garcia a Rory McIlroy (oba +2 a T56). Z turnaje po prvním kole za 75 odstoupil Martin Kaymer.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení