Rekord hřiště s eaglem na závěr. Korda v Thajsku září a vede

Jessica Korda

Už o čtyři rány vede v polovině turnaje Honda LPGA Thailand americká golfistka s českými kořeny Jessica Korda. V pátek vystřihla rekord hřiště Siam Country Clubu a s celkovým skóre -16 vede už o čtyři rány před druhou krajankou Brittany Lincicome.

Pro starší ze sester Kordových se jedná o turnajovou premiéru v roce 2018 poté, co v prosinci podstoupila operaci úst. Pauzu si tak nepatrně protáhla, podle všeho se ale na vstup do ročníku připravila na výbornou.

Už po prvním kole dělila s dalšími třemi hráčkami první místo a v kole druhém se na špici pořadí osamostatnila. Děkuje za to bezchybnému výkonu s osmi birdie a závěrečnému eaglu na pětiparové osmnáctce.

Výsledek? 62 ran (-10).

"Každý rok jsem se na tomto hřišti trápila, v tomto roce se ale dívám úplně jinak na vše, co dělám. Je to neskutečné. Pouze se snažím si dávat šanci. Bylo to skvělé kolo," zhodnotila svůj výkon Jessica Korda.

To nejlepší z 2. kola Jessicy Kordy

Tu nelimituje ani to, že její ústa drží pohromadě 27 šroubků: "Popravdě, prodělala jsem dvě operace úst. Mám v obličeji spoustu šroubků a pořád nic necítím. Na hřišti ale ani bolest, bolest hlavy je pryč."

Ve čtvrtečním druhém kole si ale polepšila také mladší sestra Jessicy Nelly. Díky čtyřem birdie a jedinému bogey zahrála za mínus tři a s celkovým skóre -5 se posunula na dělenou 17. příčku.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení