Tigerův vzestup pokračuje. Fowler se smutně loučí

Tiger Woods

Obrovské nadšení a entuziasmus fanoušků doprovázely Tigera Woodse během jeho druhého kola na přetěžkém hřišti Champion Course v PGA National, kde se hraje turnaj Honda Classic. Po 14. jamkách byl Tiger jen dvě rány za čelem, a i když v závěru přišlo mírné vystřízlivění, hrdina dne je spokojený.

Za provazy to pod horkým floridským sluncem opět vřelo jako v papiňáku. Fanoušci hasili žízeň mnoha drinky a Woods jim dělal po většinu druhého kola radost. Nejčastěji měli na rtech otázku, která se během nesčetných Woodsových návratů stala velkým klišé, ale tady měla opět opodstatnění.

"Je Tiger zpět?" znělo nejčastěji zelektrizovaným davem? "Jsem zpět v té správné hře," konstatoval Woods, když dokončil druhé kolo za +1 a po 36 jamkách ztrácí na vedoucí dvojici Luke List a Jamie Lovemark čtyři rány. To znamená dělenou 14. pozici.

Woods šel tentokrát z první devítky, na které přičetl ránu na dvojce a umazal dvě na čtyřce a na devítce. Na jedenáctce parádním způsobem zachránil par, než přišel na obávanou Medvědí past, sérii jamek 15, 16, 17.

Hned na patnáctce opláchl Woods svůj tee shot ve vodě a byl z toho dabláč. Další rána navrch přišla vzápětí po trojputtu na šestnáctce. Na sedmnáctce na nejtěžší jamce hřiště předvedl Tiger z odpaliště skvostnou trefu pětkou železem, po které zavěsil 3,6m dlouhý putt do birdie.

Ačkoliv zahrál Woods celkově o jednu ránu hůř než v prvním kole (70, 71), polepšil si v pořadí o sedm míst. Čeká ho těžký víkend, ale vypadá, že jeho hra se pohybuje správným směrem.

"Blížím se. Mám pocit, že jsem udělal několik pěkných vylepšení. Trefuji dobře míček a daří se mi kontrolovat jeho trajektorii," komentoval spokojeně svou hru, která se oproti minulému týdnu opravdu pohnula o kus dopředu.

"Miluju Riviéru, jenom tam prostě nehraju dobře. Tady jsem zpátky na hřišti, které mi sedí, a vím, jak na něm hrát. Trefil jsem hodně dobrých ran, speciálně v tomhle větru," pochvaloval si Woods, který trefil 15 z 28 fairwayí a 21 z 36 greenů. A to je na Champion Course dobrý počin.

Pod par hřiště se v součtu dvou kol dostalo pouze 10 hráčů. Jsou mezi nimi i evropské hvězdy Tommy Fleetwood (-2, T3) a Thomas Pieters (-1, T7). Dělený sedmý je také Justin Thomas. Výborné druhé kolo v paru zahrál Alex Čejka, který tak prošel cutem (celkově +4, T49).

Zatím v nevýrazných výkonech pokračuje po návratu na PGA Tour Rory McIlroy. Sice hraje vyrovnaně, ale dvě kola za 72 nestačí na lepší než dělené 49. místo. Na rozdíl od obhájce vítězství však aspoň prošel cutem. Rickie Fowler zahrál druhou rundu za 76 a dvě rány mu chyběly k postupu.

"Posledním měsíc, měsíc a půl, nešvihám dobře. Navíc s tím větrem tady se vypořádávám jako špatný víkendový golfista. Odhadnu vítr na 15 yardů a on je 25. A pak je z toho double bogey," řekl zklamaně Fowler, který z posledních třech turnajů nedal dvakrát cut.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Sestřih 2. kola:

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení