Jessica Korda má triumf na dosah, zářila i Nelly

Jessica Korda

Starší z golfových sester Kordových může proměnit svůj první start v nové sezóně v pátý kariérní triumf na LPGA. Kolo před koncem vede na Honda LPGA Thailand o čtyři rány, když v sobotu zahrála 68 ran. Parádní den zažila i Nelly, která dlouho útočila na rekordní zápis Jessiky z předchozího dne.

Jessica zahrála ve druhém kole 62 ran a stanovila tak nový rekord hřiště. Ale už o den později to vypadalo, že by mohla mít osmnáctka Siam Country Clubu v thajském Chonburi u svého rekordního zápisu jméno Korda hned dvakrát.

Nelly si připsala v sobotu osm berdíků, čtyři na první a čtyři na druhé devítce, než přišla na závěrečnou jamku. Pokud by na osmnáctce dala eagle, jako Jessica o den dříve, senzace by byla na světě.

Devatenáctiletá Nelly ale poprvé v kole zaváhala a zapsala smolné bogey, po kterém klesla na dělenou šestou příčku. Po berdíku na čtrnáctce se přitom posunula na průběžné dělené druhé místo za Jessiku. I tak ale nakonec zahrála parádní kolo za 65 ran.

Čtyřiadvacetiletá Jessica byla v sobotu o tři rány horší. Na první devítce sice zahrála jedno bogey, aniž by skórovala, pak se ale skvěle rozjela. Už bez další ztráty zapsala na druhé devítce pět berdíků a udržela své vedení o čtyři rány z předchozího dne.

Za svůj náskok vděčí především svému puttování. Na dvanáctce zachránila par třímetrovým puttem. Birdie na třináctce zavěsila ze 4,5 metrů. Další tři putty do birdie poslala do jamek č. 14, 15 a 17.

"Neměla jsem žádná očekávání, ale můj kouč i já stále společně pracujeme a pořád to tam je," narážela Jessica na fakt, že měla dlouhou turnajovou pauzu, protože kvůli operace úst, která jí pomohla od bolestí hlavy, vynechala začátek sezóny.

"Na první devítce jsem byla docela nervózní, ale tu druhou jsem to tam zatloukla," uvedla Korda starší, která útočí na první vítězství od roku 2015 na Sime Darby LPGA Malaysia. "Je bláznivé, jak rychle to utíká. Opravdu si to tu užívám, ale mám před sebou ještě jeden den."

Výborně hraje další sesterská dvojice v turnaji. Obě sestry Jutanugarnovy zahrály v sobotu 65 ran. A obě zapsaly po jednom eaglu, osmi birdie a třech bogey. Celkově výš je druhá Moriya, čtyři rány za Jessikou Korda. Ariya je čtvrtá o další dvě rány zpět.

Průběžné pořadí naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení