Nejlepší bogey kariéry. Angličan po něm v Kataru vede

Eddie Pepperell

Jedno kolo před koncem turnaje European Tour v katarském Dauhá je o dvě rány v čele dvojice Angličanů Oliver Fisher a Eddie Pepperell. Druhý z obou lídrů zahrál na dvanácté jamce bogey, které má mnohem větší cenu, než by se mohlo na první pohled znát.

Bylo to Pepperellovo první bogey dne a teprve třetí v turnaji Commercial Bank Qatar Masters. I proto je sedmadvacetiletý Angličan tak vysoko v leaderboardu, a útočí na své první vítězství na ET v kariéře.

Tahle ztráta ale byla nakonec ziskem. Pepperell se na čtyřparové dvanáctce ocitl druhou ranou v roughu za greenem. Potíž byla v tom, že v cestě na green překážel hluboký bunker s kolmou zdí. A právě od ní se nejen třetí, ale i čtvrtá rána odrazily zpět k Angličanovi.

Ten se tak musel postavit už k páté ráně a dát si velmi záležet, aby z toho nebylo něco horšího než dabláč.

Podívejte se, jak to dopadlo.

Pepperell si v tu chvíli mohl hluboce vydechnout. Tohle bogey mělo cenu zlata. Zvlášť, když si někdejší skvělý amatér připsal na závěrečných šesti jamkách ještě další tři birdie. Celkově jich v sobotu zahrál sedm a do skórkarty zapsal skvělých 66 ran (-6, celkově -16).

"Myslím, že jsem zahrál své nejlepší kolo. Speciálně v pozici, ze které jsem do něj šel," komentoval svůj výkon Pepperell, který se v polovině turnaje nacházel na druhé pozici.

"Trefil jsem spoustu dobrých ran, několik jich také ztratil, ale vrátil jsem se zpátky a nedovolil jsem, aby mě to negativně ovlivnilo," vrátil se k svému štěstí v neštěstí na dvanáctce.

Ještě o jednu ránu lépe zahrál v sobotu Fisher, který se díky tomu dotáhl z pátého místa po 36 jamkách na dělené vedení. Vítěz Czech Open 2011 z Čeladné tak útočí na svůj druhý triumf na European Tour.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení