Senzační Jessica Korda vyhrála v Thajsku turnaj LPGA

Jessica Korda

Lepší začátek sezóny si Jessica Korda nemohla přát. Po operaci naskočila do kolotoče LPGA o měsíc později až do třetího turnaje, a bylo z toho rovnou vítězství. A to dominantním způsobem. Korda vedla od prvního kola Honda LPGA Thailand a nakonec zvítězila s náskokem čtyř ran.

Ten měla už v polovině turnaje po rekordu hřiště Siam Country Clubu za 62 ran. Stejný náskok držela i před finále a má ho i po 72 jamkách. Poslední kolo zahrála za 67 ran (-5) a s celkovým skóre – 25 utvořila nový rekord turnaje.

Čtyřiadvacetiletá Korda zvítězila na LPGA popáté v kariéře a poprvé od Sime Darby LPGA Malaysia v sezóně 2015.

"Nemůžu tomu uvěřit. Dneska to bylo takové rozmazané, jen jsem se snažila hrát birdie. Zkoušela jsem být klidná, ale byla jsem nervózní. Kdysi jsem tu hrála svůj první turnaj jako nováček LPGA, a tento týden jsem tu hrála opravdu, opravdu dobře," zdůraznila Korda svůj skvělý počin, kdy zahrála během čtyř kol 25 berdíku a tři eagly.

V neděli přišlo jediné menší drama po první devítce. Korda na ní zahrála dvě birdie a jedno bogey a její pronásledovatelka Moriya Jutanugarn se ji přiblížila na dvě rány. Na druhé devítce ale Jessica nedala nikomu šanci, když skórovala na jamkách č. 11, 13 a 15.

Poslední zbytky nadějí sebrala soupeřkám na sedmnáctce, kde zavěsila skoro osmimetrový putt do birdie. Pak přišlo vítězné zapumpování rukou a po osmnáctce se mohla Korda procházet už s oslňujícím úsměvem. Šampionka zvládla poslední pětipar bez zaváhání.

Pro Jessiku je to velmi nečekané vítězství s ohledem na její mimosezónní období, ve kterém prodělala dvojí operaci čelisti, aby vyřešila své časté bolesti hlavy, kterými starší dcera českých tenisových rodičů trpěla.

I mladší Nelly zažila v Thajsku výborný turnaj. Neudržela sice umístění v TOP 6, které ji patřilo po třetím kole, neboť v neděli zahrála pouze v paru, ale za účasti téměř kompletní světové špičky je i konečné dělené 14. místo velkým úspěchem. Na svou sestru ztratila celkově 13 ran.

Už světovou dvojkou by se v pondělí měla stát Lexi Thompson. Ta se v neděli skvělým kolem za 64 (-8) dotáhla v konečném pořadí na dělené druhé místo s Moriyí Jutanugarn. Její sestra Ariya skončila dělená pátá společně se aktuální světovou jedničkou Shanshan Feng.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení