Woods hraje dobře, ale ztrácí. Na triumf útočí Thomas

Tiger Woods

Tiger Woods předvedl na Honda Classic dosud nejlepší kolo. Poprvé zahrál pod par (-1, 69), polepšil si v leaderboardu, přesto na jeho čelo ztratil. Na vedoucího Luka Lista mu chybí už sedm ran. Šest úderů ztrácí na Justina Thomase, který na PGA National zahrál v sobotu 65.

Tiger zahrál třetí kolo velmi dobře, nikoliv však skvěle, což by vzhledem k boji o vítězství potřeboval. Sedm ran ztráty neznamená, že by byl ze hry venku, ale k favoritům se po 54 jamkách neřadí. Jeho skóre je v paru, zatímco vedoucí List jde za -7.

Woods v sobotu opět velmi dobře kontroloval své rány. Trefil devět fairwayí a 13 greenů v regulaci, nejvíc v sezóně, připravil si dostatek šancí na skórování, ale delší putty do birdie mu tam, až na jednu výjimku na třináctce, nepadaly.

"Je to asi nejvyšší skóre, které jsem dnes mohl zahrát," komentoval svůj výkon. Pomlčel ale, že ve dvou případech byl rád za záchranu paru.

Poprvé na čtyřparové čtyřce, kde se druhou ranou z bunkeru dostal do nepříjemné pozice za greenem. Podruhé na dvanáctce, kde zavěsil jeden ze svých dvou dlouhých puttu kola. Ty mu naopak těsně nespadly do jamky při útocích na birdie na desítce a jedenáctce, a také na šestnáctce.

Na druhé devítce Woods prohrál souboj s oběma třípary v Medvědí pasti. Pokaždé zahrál bogey po tee shotu do bunkeru. Naopak skvěle zahrál pětiparovou osmnáctku. Po drivu do bunkeru a druhé ráně do roughu si třetí ranou parádně přihrál na snadné doklepnutí.

Woods je však blíž vedení, než před šesti lety, kdy tu ztrácel před finále devět ran, a pak v neděli zahrál své nejnižší finálové kolo kariéry 62 ran. Eaglem na osmnáctce tehdy v roce 2012 zůstal jen dvě rány za vítězným Rory McIlroyem.

Nyní však Tiger šance na podobné skóre moc nevidí, když nejlepší kolo ti bylo zatím za 65. Úplně bez šancí na vítězství se ale necítí. "Mým cílem je zahrát velmi nízké číslo, pak by se to mohlo podařit."

V tichosti zatím prochází turnajem přehlížený Luke List. V sobotu šel po hřišti společně se spolulídrem Jamiem Lovemarkem, doprovázeni jen hrstkou fanoušků, protože každý chtěl být co nejblíže Woodsovi. Oba tak měli klid na práci a dlouho drželi své skórkarty čisté.

List dal čtyři berdíky, než zahrál první a poslední bogey na sedmnáctce. Napravil to dalším berdíkem na osmnáctce, čímž si zasloužil samostatné vedení. Lovemark zahrál čtyři birdie, než si skóre pohoršil dabláčem na patnáctce.

Na druhé místo se tak dostal Justin Thomas, který se parádně vypořádal s Medvědí pastí. Na obou jejích obávaných tříparech v závěru kola zaskóroval. Předtím zahrál další čtyři birdie a jediné bogey. O druhé místo se dělí s Webem Simpsonem.

"Vím, že proti němu a dalším klukům budu outsider, ale to je v pořádku. A je dobře, že má stále šanci i Tiger, protože na sebe upoutá veškerou pozornost, takže my ostatní můžeme jít hrát a soustředit se na svou věc," vystihl Luke List dobře kulisy, ve kterých se bude v neděli hrát.

Ve hře o titul jsou i dvě evropské hvězdy. Švéd Alex Noren se vrátil do boje kolem za 65 a ztrácí na Lista tři rány. Ještě o jednu lépe je na tom v celkové součtu Angličan Tommy Fleetwood, který zahrál v sobotu 67 ran.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Sestřih 3. kola:

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení